Olimpija s porazom sklenila ligo prvakov, zdaj fokus na regijo in domačo sceno

Rubrika: Liga prvakov

Košarkarji Petrol Olimpije so v Ligi prvakov še na deseti zaporedni tekmi ostali praznih rok. Od ljubljanskih Zmajev so bili v Stožicah boljši košarkarji Bešiktaša, ki so zabeležili zmago z 81:75, četa Saše Nikitovića pa je tako ostala brez domače zmage v evropski sezoni.

Po izenačeni prvi četrtini so se gostje iz Carigrada oddaljili v drugem delu igre in na glavni odmor odnesli 13 točk naskoka (48:35). Sledila je izjemna tretja četrtina Petrol Olimpije. Z nizom 14 zaporednih točk so zaostanek 15 točk (43:58) spremenili v zaostanek z zgolj eno točko (57:58), po atraktivni akciji Mihe Lapornika in Marvina Jonesa pa je Američan z zabijanjem pred začetkom zadnje četrtine rezultat poravnal na 59:59. Toda v zadnjih desetih minutah so gostje pokazali svojo kvaliteto, razigral se je Samet Geyik in v tem delu igre dosegel vseh svojih osem točk, Bešiktaš pa je na koncu slavil zmago z 81:75.

Z 19 točkami se je najbolj izkazal mladi Luka Šamanić, zbral pa je tudi devet skokov. Dražen Bubnić je tekmo sklenil z 11 točkami, Aleksandar Lazić pa z 10 točkami in petimi skoki. Nenad Miljenović se je ljubljanskim navijačem predstavil s šestimi točkami in 11 podajami. Zeleno-beli so zaigrali brez obolelih Jana Špana in Issufa Sanona, Igorja Tratnika in Bojana Radulovića, ki ju pestijo bolečine v kolenu oziroma hrbtu, ter Domna Lorbka, ki ni registriran za igranje v Ligi prvakov.

Petrol Olimpija tako končuje tekmovanje v Ligi prvakov z zgolj eno zmago na 14 tekmah. Edini uspeh so ljubljanski košarkarji zabeležili v četrtem kolu na gostovanju v belgijskem Oostendeju, ko so aktualne belgijske državne prvake ugnali z 79:73.

S koncem evropske sezone pa se lahko košarkarji in strokovni štab Petrol Olimpije osredotočijo na cilje v državnem prvenstvu in Ligi ABA. Že v četrtek ob 18.30 se bodo Zmaji v Stožicah v 17. kolu Lige Nova KBM pomerili z Ilirijo, zmaga nad ljubljanskimi rivali pa prinaša mesto v Ligi za prvaka. V ponedeljek ob 18.00 sledi izjemno pomemben obračun v Ligi ABA z Igokeo, s tekmo z ekipo iz Laktašev pa bodo Ljubljančani sklenili niz štirih zaporednih domačih tekem.

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Ponovno enaka zgodba, kot že na nekaterih tekmah do zdaj. Naši tekmeci so vodili, mi smo jih ujeli in igrali enakovredno, nato pa smo napravili ključne napake, to pa je bilo dovolj za izkušeni Bešiktaš, da slavi zmago. Ta tekma je bila za nas zelo zahtevna. Igrali smo z novim igralcem, Nenadom Miljenovićem, brez dveh organizatorjev igre, Jana Špana in Issufa Sanona, brez Domna Lorbka in brez Igorja Tratnika. Pesti nas veliko poškodb in bolezni. Igrali smo s povsem prilagojenim moštvom, seveda po naših najboljših močeh, a že v četrtek nas čaka tekma proti Iliriji, na kateri preprosto moramo zmagati. Zato sem tudi moral biti previden pri razporejanju minutaže igralcem na obračunu z Bešiktašem, prihaja pa tudi ključna tekma v Ligi ABA z Igokeo, zato ta previdnost zagotovo ni bila odveč.«

Luka Šamanić, igralec Petrol Olimpije:
»Za nami je težka tekma proti dobremu nasprotniku. Vsak dvoboj odigramo z drugačno postavo in damo vse od sebe vse. Tokrat to ni bilo dovolj za zmago.«