Olimpija poražena iz Rusije

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu drugega kola 7Days EuroCupa doživeli poraz proti Unicsu iz Kazana. Rusko moštvo je bilo na domačem parketu boljše z 80:67.

Moštvo Cedevite Olimpije po dveh odigranih tekmah v tej sezoni Evropskega pokala še ne pozna slasti zmage. Izbranci glavnega trenerja Slavena Rimca so na gostovanju v ruskem Kazanu klonili proti domačemu Unicsu z 80:67. Najboljši strelec Zmajev je bil Marko Simonović s 13 točkami, sledil je Ryan Boatright, ki jih je dosegel 11.

Zmaji so se na gostovanju pri močnem Unicsu hrabro borili in prikazali povsem drugačno predstavo, kot da slutiti končni rezultat. V tretji četrtini so si priigrali celo dvomestno prednost, še ob vstopu v zadnjo četrtino pa so vodili s 60:55. Tedaj so domači stopili na plin in v zaključku srečanja povsem zasenčili Ljubljansko četo. Zadnjo četrtino so dobili z delnim rezultatom 25:7 in na koncu zasluženo slavili zmago.

Cedevita Olimpija se bo v četrtek v jutranjih urah vrnila v Ljubljano. V nedeljo ob 17.00 Ljubljančane na domačem parketu stoženske lepotice čaka dvoboj drugega kola Lige ABA z zagrebško Cibono.