Olimpija po podaljšku do zmage proti Igokei

Po gostovanju pri Herbalife Gran Canarii na Kanarskih otokih se je moštvo Cedevite Olimpije na domačem parketu Arene Stožice vrnilo v zmagovalne tirnice. Na srečanju osmega kola Lige ABA so Zmaji s 103:92 premagali Igokeo.

LIGA ABA, 8. KOLO

Arena Stožice (Ljubljana), nedelja, 22. november:
CEDEVITA OLIMPIJA – IGOKEA 103:92 (23:18, 24:27, 20:18, 20:24, 16:5)

Cedevita Olimpija: Radović, Perry 27 (9 podaj, 5 skokov), Hopkins 9, Duščak, Murić 16, Blažič 22 (6 skokov), Brown 6 (6 skokov), Hodžić 11, Jones 7, Dimec, Marinković 5.

Zmaji so na parketu stoženske lepotice v osmem kolu Lige ABA gostili košarkarje Igokee in slavili zmago z rezultatom 103:92. Novo domače zmagoslavje ljubljanske košarkarje postavlja na četrto mesto razpredelnice regionalnega tekmovanja. Moštvo iz Stožic je do sedaj odigralo tekmo manj od svojih sosedov na lestvici Lige ABA. Po petih zmagah in porazu ima moštvo Cedevite Olimpije druga najboljšo razliko med doseženimi in prejetimi koši (84).

Ljubljančani so obračun začeli z agresivno obrambo po celotnem igrišču, ki je gostom iz Laktašev povzročala kar nekaj težav. V prvi polovici prve četrtine so Zmaji gostom dovolili do zgolj šestih točk. Na drugi strani igrišča so ljubljanski košarkarji kazali navdihnjeno napadalno igro, ki jo je moštvo Igokee uspelo zajeziti šele po tem, ko je glavni trener Jurica Golemac nekaj minut počitka namenil igralcem iz začetne peterke. V drugi četrtini so se neugodni tekmeci Cedeviti Olimpiji uspeli približati na dve točki zaostanka, a je moštvo v zeleno-oranžnih dresih z uspešnimi meti za tri točke uspelo odbiti nalet gostov. Ob koncu polčasa so gostujoči košarkarji znova stopili na plin in poskrbeli, da so se Zmaji na odmor odpravili s prednostjo zgolj dveh točk.

Posvet v garderobi je dobro del četi Jurice Golemca, ki je drugi polčas odprla z delnim rezultatom 10:2. Domače moštvo je tretjo četrtino dobilo z rezultatom 20:18 in v 32. minuti vodilo z osmimi točkami prednosti. A mirne končnice ljubljanski košarkarji niso dočakali. Po tem, ko je moštvo Igokee izid poravnalo na 87:87 slabe štiri sekunde pred koncem rednega dela, je Jaka Blažič z metom za dve točki poskusil Ljubljančanom prinesti zmago po štiridesetih minutah, a bil nenatančen.

V petih minutah podaljška, ki so sledile, je Cedevita Olimpija popolnoma nadigrala tekmece. Kapetan Blažič je svojemu izkupičku po rednem delu srečanja v podaljšku dodal šest točk. Edo Murič jih je dosegel osem, kar polovico njegovega celotnega izplena.

Najboljši strelec moštva z grbom Zmaja na prsih je bil Kendrick Perry, ki je Igokei natresel 27 točk, temu pa dodal še devet podaj in pet skokov. Jaka Blažič je zabeležil 22 točk ob šestih skokih, Edo Murić 16, Alen Hodžić je zbral 11, Mikael Hopkins pa je tekmo končal z devetimi. Sedem točk je prispeval Jarrod Jones.

Zmaji bodo svoje naslednje srečanje odigrali šele 5. decembra, v naslednjih dneh bo namreč na sporedu reprezentančni odmor namenjen sklopu kvalifikacijskih turnirjev za EuroBasket 2022. Naslednje srečanje bo moštvo Cedevite Olimpija v prvem tednu decembra odigralo v Zadru, kjer bodo Ljubljančani v Hali Krešimirja Ćosića odigrali tekmo devetega kola Lige ABA.