Olimpija padla na Polzeli, Krka v Rogaški Slatini

Košarkarji Rogaške so v neposrednem televizijskem prenosu na domačem parketu premagali Krko. Hopsi so z zmago na Polzeli prekinili zmagovalni niz Petrola Olimpije, derbi Lige za obstanek pa so dobili Gorenjci. V drugi tekmi Lige za obstanek so košarkarji Ilirije presenetili Šentjur in dosegli prvo zmago na domačem parketu.

Liga NKB za prvaka, 4. krog, 23.3.
ROGAŠKA –
Krka 90:80 (17:17, 26:19, 22:20, 25:24)
Sarajlija 16 (8 podaj), Pajić 15, Vašl 11; Đapa in Fifolt 15, Marinelli 12 (5 podaj)

Rogaška je dosegla pomembno zmago, potem ko je z dobro igro v večjem delu tekme nadzorovala potek dvoboja in ga zanesljivo pripeljala do konca. Na lestvici sta ekipi zdaj skupaj s po dvema zmagama in porazoma.

Ekipi sta v prvem delu tekmovanja v medsebojnih dvobojih dosegli po eno zmago in en poraz. Začetek je bil danes še izenačen, pozneje pa so domači prišli do manjše prednosti in so drugo četrtino dobili za sedem točk. Prednost so obdržali tudi še v tretji, ko je narasla na 65:56. A Krka se ni predala, gostje so se hitro približali in v zadnji četrtini pet minut pred koncem za trenutek po trojki Marka Jošila celo povedli (69:71). Rogaška je odgovorila s trojko Mirze Sarajlije, v končnici pa odigrala bolj zbrano kot Krka. Domači so zelo učinkovito izvajali proste mete, od 30 poskusov so zgrešili le enega.

Sarajlija je bil s 16 točkami najboljši strelec tekme, 15 jih je dodal še Marko Pajić, pri gostih pa sta jih po 15 dosegla Marko Jošilo in Dalibor Đapa.

V naslednjem krogu bo Krka 28. marca gostila Sixt Primorsko, Rogaška pa bo 31. marca gostovala pri Petrolu Olimpiji.

Izjavi trenerjev po tekmi
Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Večji del tekme smo narekovali tempo in bili v prednosti. Imeli smo eno krizo, ko smo v napadu delali neumnosti in tako je Krka izenačila in celo povedla za točko. Potem smo se stabilizirali in tekmo mirno pripeljali do konca. Krka ni bila kompletna, mi smo to izkoristili in prišli do zelo pomembne zmage pred nadaljevanjem državnega prvenstva.”

Simon Petrov, trener Krke:
“Tekma se je prelomila, ko smo Rogaški dovolili preveč odprtih metov za tri točke. Bili smo premehki v obrambi in premalo skoncentrirani. Jasno je, da s tako igro ne moremo zmagati. Zaslužena zmaga Rogaške, mi pa bomo morali naslednjič prejeti manj kot 90 točk.”

HOPSI POLZELA
– Petrol Olimpija 65:59 (21:9, 10:22, 13:15, 21:13)

Hopsi so s Petrol Olimpijo v prvem delu izgubili obe medsebojni tekmi, danes pa so tekmecem zadali prvi poraz v tem delu tekmovanja.

Domači so v prvi četrtini naredili razliko in jo ob skromnem strelskem učinku tekmecev dobili z 21:9. A gostje so se v drugi hitro pobrali in tekmecem vrnili z enako mero. Drugi del so namreč domači končali le z desetimi točkami, tako da je bil izid ob polčasu izenačen, 31:31. Ljubljančani so v tretjem vodili, toda prednost je bila minimalna in odločitev je padla šele ob koncu. Čeprav je v 35. minuti pri izidu 47:55 kazalo, da so gostje uspešno prebrodili krizo z začetka, so doživeli še eno. Domači so namreč z delnim izidom 10:2 pripeljali tekmo v napeto končnico poldrugo minuto pred koncem, junak je bil s košem in dodatnim prostim metom Donovon Matthew Jack, Sandi Čebular je imel mirno roko pri prostih metih, Milojko Vasilič pa je ob koncu le še potrdil zmago proti tekmecu, ki je zadnjo točko dosegel skoraj tri minute pred koncem dvoboja.

Jack je tekmo končal pri 18 točkah, po 13 sta jih oddala Čebular in Vasilić, prav tako po 13 pa sta jih za Olimpijo zbrala Jan Špan in Jones.

Petrol Olimpija bo v naslednjem krogu 31. marca gostila Rogaško, dan prej bodo Hopsi gostovali pri Helios Suns.

Izjavi trenerjev po tekmi:
Boštjan Kuhar, trener Hopsov:
“Kljub temu, da smo si že v prvem polčasu priigrali visoko prednost, smo v nadaljevanju zaradi težav z osebnimi napakami zašli v težave in dovolili gostom, da so preobrnili rezultat. V zadnji četrtini smo odigrali agresivno obrambo, kakršno si želim že vso sezono. Čestitam fantom za zmago in borbenost, hvala navijačem za fantastično navijanje. S Sandijem Čebularjem smo dobili izkušnje in igralca več v rotaciji. Vesel sem, da smo prvič v sezoni tekmo dobili z igro v obrambi.”

Jure Zdovc, trener Petrol Olimpije:
“Čestitke Hopsom za zmago. Pričakoval sem težko tekmo, saj so Polzeljani izjemno napadalni in neugodni. Škoda za ta poraz. Začeli smo slabo, nato nam je uspelo ustaviti nalet naših tekmecev, vzpostaviti ravnotežje na igrišču in zaigrati dobro. Do zadnjih treh minut tekme je bila naša igra videti zelo dobro, nato pa smo se povsem ustavili, kar ni prvič, upam pa, da zadnjič v tej sezoni. Ne vem, zakaj se to zgodi, in ne razumem, zakaj, ko gre na igrišču nekaj narobe, igralci nehajo verjeti vase. Na koncu je krivda za poraz vedno trenerjeva. Najti moramo pozitivne stvari, saj je pred nami še kar nekaj tekem, in iti naprej.