Olimpija ob koncu zapravila možnosti v Pionirju, Krka doma preko Igokee

Slovenska predstavnika sta v 17. kolu zabeležila polovični izkupiček. Krka je morebiten boljši trend rezultatov nakazala z domačo zmago (78:67) proti Igokei, Union Olimpija pa je v končnici po neumnosti zapravila možnost, da še drugič letos na kolena spravi Partizan.

Ljubljančani so se večji del tekme odlično upirali domačim in izkoriščali svoje konkurenčne prednosti, predvsem v hitrosti zunanje linije, za spremembo pa so izvrstno izvajali proste mete (16/14). Beograjčani so sicer dvakrat prišli do najvišje prednosti 7 točk, a gostje so venomer našli priključek. Do ključnega trenutka obračuna je prišlo v končnici, ko je Dino Murić slabo minuto in pol pred koncem po osebni napaki prejel še tehnično, kar je Partizan kaznoval s tremi zadetimi prostimi meti, povedel s 75:71, za nameček pa je v naslednjem napadu Mihajlo Andrić zadel še trojko in tekma je bila odločena, končni izid pa 81:74 v korist 6-kratnih prvakov lige.

foto_18

Krka je doma dobila šele drugo izmed zadnjih 11 tekem ABA Lige in nekako začela s plavanjem iz globokega brezna. Že po polčasu je prednost znašala 13 točk in varovanci Aleksandra Džikića so jo dokaj rutinirano ohranili do konca, ob izdatni pomoči ameriškega dvojca Malcolm ArmsteadChris Booker, prvi je dosegel 19, drugi 15 točk.

Union Olimpija v sledečem kolu pričakuje Mega Leks, Krka pa odhaja v Skopje k MZT-ju.

ABA Liga, 17, kolo

Sobota, 10. januar:
PARTIZAN – Union Olimpija 81:74 (24:22, 14:17, 16:11, 27:24)
(Mačvan 21, Milosavljević 15, … E. Murić ni igral; Marinović 14, Omić 12, Murić 11 in 10 skokov)

KRKA – Igokea 78:67 (22:14, 27:22, 14:16, 15:15)
(Armstead 19, Booker 15, Hukić in Wangmene po 8;  Bunić 14, Dragović 13)

Petek, 9. januar:
Szolnok – MZT Skopje 73:76 (18:30, 20:20, 18:15, 17:11)
(Jones 19, Milošević 14; Lučić 20, Šehović 14, Samardžiski 11)

*tekma je registrirana z 20:0 v korist Budućnosti, saj Levskega ni bilo v Podgorico.

1. Crvena zvezda 16 16 0 1346:1114 32
2. Budućnost 17 14 3 1294:1128 31
3. Cedevita 16 11 5 1212:1106 27
4. Partizan 17 10 7 1211:1182 27
5. Union Olimpija 17 8 9 1229:1212 25
6. Cibona 16 9 7 1216:1245 25
7. Krka 17 7 10 1237:1226 24
8. Szolnok 17 7 10 1177:1221 24