Olimpija nadigrala Mego, blestel Lorbek

Moštvo Petrol Olimpije je po izjemni predstavi v drugem polčasu obračuna 15. kola Lige ABA na domačem parketu Arene Stožice premagalo Mego Bemax (91:78).

Na izjemno pomembni tekmi 15. kola Lige ABA so košarkarji Petrol Olimpije v Stožicah po preobratu in navdušujoči igri v drugem polčasu zanesljivo premagali Mego Bemax (91:78). Pred očmi številnih oglednikov iz moštev Lige NBA so Zmaji na najlepši možni način prekinili serijo treh zaporednih porazov na regionalni sceni in vknjižili peto zmago v sezoni.

Zelo zadržan začetek tekme s strani košarkarjev Petrol Olimpije so gostje iz Sremske Mitrovice izkoristili in v prvem polčasu vodili že s 14 točkami razlike (29:15). Toda četa Saše Nikitovića se ni vdala. Zagotovo je k epskemu preobratu veliko prispevala tudi poškodba Adama Mokoke, ki si je pri enem izmed prodorov Issufa Sanona poškodoval gleženj, nato pa v drugem polčasu ni več stopil na parket, a po glavnem odmoru smo na parketu videli povsem drugačno moštvo Petrol Olimpije.

V tretji četrtini je odgovornost na svoja pleča najprej prevzel Miha Lapornik in v tem času dosegel sedem od svojih 13 točk, z zvokom sirene pa je Domen Lorbek rezultat poravnal na 61.61. Ravno ta met je Lorbku dal krila, z odlično igro je namreč nadaljeval tudi v zadnji četrtini, v kateri je dosegel devet od svojih 23 točk. Svoje sta v odločilnih minutah pristavila še Igor Tratnik in Marko Simonović, izjemno predstavo Zmajev pa je ob koncu tekme na črti prostih metov kronal Jan Špan.

Dvomestno število točk so na koncu v statistiko vpisali Lorbek (23), Lapornik in Špan (oba po 13). Na parket so stopili vsi košarkarji, razen Jana Rebca, prav vsak izmed njih, z izjemo Roka Badžima, pa je na igrišču preživel več kot deset minut.

Že v ponedeljek ob 19.00 pa ljubljansko moštvo čaka nova preizkušnja, saj se bodo na povratni tekmi četrtfinala Pokala Spar, prav tako v Stožicah, pomerili z Rogaško. Ljubljančani bodo tako na domačem parketu sklenili izjemno naporen niz treh zaporednih tekem v treh dneh, proti Slatničanom pa bodo branili tri točke naskoka iz uvodnega obračuna v Rogaški Slatini.