Olimpija do pomembne zmage v Zadru

Moštvo Cedevite Olimpije si je na gostovanju v Zadru, na prestavljenem srečanju devetega kola Lige ABA, priigralo zmago z rezultatom 80:78. Zmaji, ki so večino srečanja preživeli v vodstvu, so se v zadnjih minutah znašli v zaostanku, a si nato v napeti končnici priborili osmo zmago v regionalnem prvenstvu.

Neugodno gostovanje v Zadru je upravičilo svoj sloves. Košarkarji Cedevite Olimpije so si zmago z rezultatom 80:78 izborili v zadnji minuti obračuna, po tem ko so bili v prednosti od sedme pa do 36. minute srečanja v Dvorani Krešimir Čosić. Zmaji so svoj izkupiček v Ligi ABA z zmagoslavjem na zaostali tekmi devetega kola izboljšali na osem zmag in tri poraze.

Četa Jurice Golemca se je v dvoboj z Zadrom podala ob odsotnosti Luke Rupnika, ki ni imel pravice nastopa, ker v času prvotnega termina srečanja še ni bil registriran član ljubljanskega kluba, ter Ivana Marinkovića, ki je v Ljubljani ostal zaradi bolezni. Zmaji so srečanje ne glede na okoliščine odprli z dobro prvo četrtino, ki so jo dobili z rezultatom 20:12. V nadaljevanju je moštvu Cedevite Olimpije uspelo vzdrževati prednost, ki si jo je ustvarilo v prvih desetih minutah kljub težavam z osebnimi napakami, s katerimi sta se spopadala organizatorja igre Kendrick Perry in Dan Duščak.

Prednost moštva iz Stožic se je postopoma začela topiti po začetku zadnje četrtine in Zadarčani so se slabe štiri minute pred koncem tekme ponovno znašli v vodstvu, ki je minuto in 45 sekund pred iztekom igralnega časa znašalo štiri točke. Sledil je odgovor Ljubljančanov v obliki trojke Eda Murića ter treh zadetih prostih metov Kendricka Perryja, ki je tehtnico prevesil v korist ljubljanskih košarkarjev. Uspešna obramba zadnjega napada Zadra je za moštvo v zeleno-oranžni športni opravi pomenila zmago z 80:78.

Jaka Blažič je bil s 23 točkami najboljši strelec ljubljanskega moštva, svojim soigralcem pa je kapetan Zmajev podelil še pet asistenc. Kendrick Perry je dosegel 14 točk, sledil mu je Mikael Hopkins s 13 točkami in petimi skoki. Jarrod Jones jih je zbral 12, pri sedmih točkah in osmih skokih pa se je ustavil Rion Brown.

Naslednje srečanje Ljubljančane čaka že v sredo, ko bodo ob 18.30 drugi del 7DAYS EuroCupa otvorili z gostovanjem pri Virtusu Segafredo Bologni. Naslednji obračun v Ligi ABA bodo varovanci Jurice Golemca odigrali v četrtek, 21 januarja, ko v Areno Stožice prihaja zasedba Budučnosti VOLI, dva dni pred tem pa se bosta tekmeca spopadla še na srečanju Evropskega pokala.