Olimpija do 2. zmage v 24 urah

Igralci Cedevita Olimpije so, v 3. kolu Lige Nova KBM – za prvaka, gostovali v sosednih Domžalah in ugnali domačo ekipo Helios Suns, končni rezultat je glasil 82:69 za goste iz Ljubljane.

Liga Nova KBM za prvaka, 3. krog, 10.3.
Helios Suns – CEDEVITA OLIMPIJA 69:82 (21:18, 12:22, 18:26, 18:16)
Helios Suns: Konjević 15, Radovčić 11, Prepelič 2, Pelko 7, Oman 6, Šantelj 3, Mahkovic 23, Florveus 2.
Cedevita Olimpija: Krampelj 3, Hopkins 11, Artis 12, Murić 16, Miller-McIntyre 10, Blažič 17, Marinković 13.

Cedevita Olimpija je v razmaku 24 ur zabeležila še drugo zmago. Potem ko je sinoči Stožicah zmagala v regionalni ligi, je v 3. kolu Lige Nova KBM za prvaka v Domžalah – tekma ke potekala brez gledalcev – ugnala Helios Suns z 82:69.

Za Ljubljančane je to druga zmaga v državnem prvenstvu, Domžalčani pa so doživeli drugi poraz v treh nastopih. V naslednjem krogu bo Cedevita Olimpija gostila Hopse Polzelo (17. 3.), Helios Suns pa bo igral v Rogaški Slatini (17. 3.).

Cedevita Olimpija je do odločilne prednosti prišla med 23. in 32. minuto. V tem času je iz zaostanka šestih točk (26:20) prišla do prednosti 46:33. Ključna je bila tudi obramba na prvem strelcu Domžalčanov Blažu Mahkovicu. Slovenski reprezentant je v prvem polčasu dosegel 20 točk (ob metu iz igre 6:8, prosti meti 6:6), tekmo pa je končal pri 23 (met 7:11).