Olimpija deklasirala Krko, Gorenjcem pomembni točki

Košarkarji Petrol Olimpije so v derbiju šestega kola Lige Nova KBM za prvaka premagali Krko in so trenutno z devetimi točkami, s tekmo več od Sixt Primorske, na vrhu lestvice. Na drugi tekmi večera so v Ligi Nova KBM za obstanek košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur premagali Šentjur.

Liga Nova KBM za prvaka, 6. krog, 5.4.
PETROL OLIMPIJA
– Krka 79:60 (29:13, 14:15, 22:11, 14:21)
Lorbek 14, Lazić 13 (6 skokov), Špan 12 (5 podaj); Balažič 13, Jošilo 9 (5 skokov), Stipaničev 8

Olimpija in Krka sta se nazadnje srečali 17. marca v Novem mestu, ko so bili z 62:59 boljši domači, ki so si s tem zagotovili obstanek v regionalni ligi. Danes pa je v Stožicah Olimpija pokazala drugačen obraz, že na začetku tekme povedla z 9:0, v nadaljevanju vodstvo še povišala in ga obdržala do konca tekme za zanesljivo zmago.

V prvi četrtini so bili košarkarji Olimpije odlični pri metu izza črte, saj so zadeli kar pet od sedmih poskusov za tri točke, dve trojki je zadel Domen Lorbek. V drugi četrtini niso bili tako uspešni, izza črte so zadeli le enkrat, a kljub temu v 15. minuti prišli do vodstva z dvajsetimi točkami razlike, potem pa košarkarji Olimpije več kot dve minuti niso zadeli in Krka se je približala na -15, kar je bil tudi zaostanek Novomeščanov ob polčasu, ki se ji je v drugi četrtini dvakrat uspelo približati na 14 točk.

V tretjem delu igre je Olimpija še bolj pritisnila in na začetku 28. minute povedla z 28 točkami razlike, košarkarji Krke pa so v tem delu igre dali le 11 točk. V zadnji četrtini se razmerje moči na igrišču ni spremenilo in Olimpija je prišla do visoke zmage z 79:60, gledalci pa so v zadnjih treh minutah videli skupno pet trojk na obeh straneh.

Pri Ljubljančanih so štirje košarkarji dosegli dvomestno število točk, s 14 točkami je bil najboljši strelec Domen Lorbek, ki je zadel tudi vse štiri poskuse za tri točke. Pri Krki je 13 točk, od tega 12 v zadnjem delu igre, dosegel Jure Balažič.

Krka bo v prihodnjem kolu, v sredo, 10. aprila, ob 19.00 gostila Helios Suns, Petrol Olimpija pa dan pozneje ob 20.00 Sixt Primorsko.

Liga Nova KBM za obstanek, 6. krog, 5.4.
GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR
– Šentjur 92:82 (24:20, 23:18, 21:19, 24:25)
Popadić 18 (11 podaj), Pavić, Rizvić (12 skokov) in Murić (8 skokov) 13; Konjević 23 (7 skokov), Čigoja 19, Ledl 17

V derbiju Lige Nova KBM za obstanek so do zmage prišli košarkarji GGD Šenčur in si tako priigrali trenutno prvo mesto na lestvici Lige Nova KBM za obstanek.

Po izenačenem uvodu v srečanje so domačini v četrti minuti prišli do vodstva in ga do konca niso izpustili iz rok. Domači so največ vodili za 11 točk, gostje so se v 36. minuti s košem Emirja Ahmedovića še približali na tri točke zaostanka (72:69), David Kralj je nato Šenčurju s trojko in zadetima prostima metoma priigral šest točk prednosti. Izkušeni košarkarji Gorenjske gradbene Šenčur so bili v zaključku tekme dovolj zbrani, da so brez večjih težav vpisali novi dve točki in tako vrnili Šentjurčanom za boleč poraz na prvi medsebojni tekmi drugega dela. Gorenjci so si z zmago priigrali trenutno prvo mesto na lestvici Lige Nova KBM za obstanek.

Pri domači ekipi sta Marko Popadić (18 točk, 11 podaj) in Ramo Rizvić (13 točk, 12 skokov) v statistiko vpisala dvojnega dvojčka, Dino Murić in Smiljan Pavič sta prispevala 13 točk, kar sedem košarkarjev domačega moštva pa je preseglo mejo desetih točk. Pri Šentjurju je Davor Konjević dosegel 23 točk, Dejan Čigoja 19, Jernej Ledl pa 17.

Gorenjce v naslednjem kolu čaka težko gostovanje v Laškem, Šentjurčani pa se bodo doma pomerili z Ilirijo.

Izjavi trenerjev po tekmi
Konstantin Subotič, trener GGD Šenčur:
“Dosegli smo novo in zelo pomembno zmago. Obe ekipi sta igrali brez nekaterih igralcev, a najbolj pomembno je to, da smo osvojili novi točki. Do konca lige za obstanek moramo zadržati osredotočenost, kajti vse je v naših rokah in v to moramo verjeti.”

Jakša Vulić, trener Šentjurja:
“Čestitke Šenčurju za zasluženo zmago. Domači so večino tekme imeli pod nadzorom, a tudi mi nismo odigrali slabo, še posebej, ker imamo toliko težav s sestavo ekipe. Prihajajoči premor moramo izkoristiti za dobre treninge in na zadnjih treh tekmah potrditi uvrstitev v končnico.”