Olimpija deklasirala Igokejo in pobegnila z dna

Na izjemno pomembnem obračunu 19. kola Lige ABA so košarkarji Petrol Olimpije v Stožicah prikazali odlično predstavo, premagali Igokeo (92:69) in se dokopali do pomembne zmage v boju za dvig z dna lestvice regionalnega tekmovanja.

Moštvo Petrol Olimpije je na dvoboju 19. kola Lige ABA prikazalo svojo najboljšo predstavo sezone, z 92:69 ugnalo Igokeo in se pred začetkom reprezentančnega odmora oddaljilo z dna lestvice regionalnega tekmovanja. Pet Zmajev je tekmo zaključilo z dvomestnim številom točk.

Po zadržanem začetku je četa glavnega trenerja Saše Nikitovića dvoboj z ekipo iz Laktašev v svojo korist obrnila ob zaključku prve in na začetku druge četrtine. Zaostanek 10:12 so z izjemnim nizom 24:2 spremenili v vodstvo s 34:14, v tretji četrtini pa je semafor v Stožicah kazal že +28 za Zeleno-bele (61:33). Ko je Luka Šamanić po dobrih dveh minutah igre v zadnji četrtini zadel met za tri točke za 83:52 je bila tekma tudi dokončno odločena.

Najbolj učinkovit košarkar v vrstah Zmajev je bil komaj 19-letni Luka Šamanić, ki je vseh svojih 18 točk dosegel v drugem polčasu, sledila sta Jan Špan, ki je ob 14 točkah podelil še devet podaj, ter Marvin Jones, ki jih je dodal 13. Aleksandar Lazić je ob 12 točkah zbral šest skokov, Mirza Begić pa je obračun sklenil z 11 točkami.

Zmaji bodo v Ligi ABA naslednjič na parket stopili 4. marca, ko bodo gostovali pri beograjskem FMP-ju. Do takrat ju v torek ob 19.00 v Domžalah čakata še dvoboj državnega prvenstva s Helios Suns ter finalni turnir Pokala Spar v Kopru, kjer se bodo na polfinalni tekmi v soboto ob 15.30 pomerili s Sixt Primorsko.

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Na obračun z Igokeo smo se pripravljali kot na najpomembnejšo tekmo tega dela sezone. Šlo je namreč za neposredni boj moštev, ki se borijo za mesta v drugi polovici lestvice Lige ABA. Cilj je bila zmaga in zmaga z razliko, višjo od 10 točk. Čestitke fantom za zelo dobro predstavo. Imeli smo več časa za pripravo na tekmo, kar se je poznalo na igrišču. Pripravljamo se že na torkovo tekmo državnega prvenstva s Helios Suns ter dvoboj polfinala Pokala Spar s Sixt Primorsko.«