Odzivi zmajev po porazu v Italiji

Cedevita Olimpija je na finalni tekmi mednarodnega turnirja v italijanskem mestu Desio izgubila proti moštvu Cantuja z 78:84. Po tekmi sta izid pokomentirala trener Slaven Rimac in Filip Krušlin, ki je dosegel osem točk.

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Ne želim se preveč obremenjevati z drugimi zadevami, kot zgolj in samo z našo igro, ki je bila na trenutke dobra, nato pa znova nekoliko slabša. Zavedamo se, da pripravljalno obdobje še vedno traja. Zelo dobro vemo, kje so naše slabosti, in na čem moramo imeti poudarek na treningih do začetka sezone. Finalna tekma tega turnirja je bila za nas odlična, saj nas bo takšna igra, kot so jo prikazali košarkarji Cantuja, čakala na tekmi prvega kola Lige ABA z Mego Bemax, še prej pa že konec septembra v četrtfinalu Superpokala Lige ABA proti FMP-ju. Cantu je zelo dobra ekipa, ki je prevladovala v skoku v napadu, mi pa jih nismo uspeli slediti v uvodnem polčasu. To so uspeli večkrat kaznovati, mi pa jim nismo uspeli slediti na parketu. Seveda smo takšno reakcijo igralcev pričakovali, saj gre za tretjo tekmo v zadnjih petih dneh. V Ljubljani nas čaka deloven teden, v soboto pa nato nova pripravljalna tekma na domačem parketu.«

Filip Krušlin, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Na žalost smo doživeli poraz na finalni tekmi tega pripravljalnega turnirja. Odločilne so bile zadnje minute obračuna, saj smo bili skozi celoten dvoboj s Cantujem povsem izenačeni, posledično pa je bila tekma zagotovo zelo zanimiva za vse obiskovalce v dvorani. Na žalost nam ni uspelo zabeležiti zmage in osvojiti turnirja, a iz tega poraza se moramo učiti. Časa, da se pripravimo na novo sezono 7Days EuroCupa in Lige ABA, je še dovolj.«