ODZIVI: Okorn vidi luč na koncu tunela, Mihevc pohvalil skok

Košarkarji Tajfuna še 13. v tej sezoni Lige Telemach igrišče zapuščajo kot zmagovalci. Helios Sunsi so bili z novim trenerjem Gašperjem Okornom večji del tekme v rahli prednosti, v zadnjih minutah pa po zaslugi lastnih napak zapravili veliko priložnost za prvi skalp Šentjurčanov v tej sezoni. Ti so slavili zmago s 77:75.

Liga Telemach, 14. kolo

Sobota, 17. januar:
Helios Suns – TAJFUN 75:77 (26:18, 11:19, 24:19, 14:21)
(Upshaw 19, Močnik 17 in 10 skokov; Držić 24, Lelić 18)

Pod novo taktirko trenerja Gašperja Okorna so Domžalčani prikazali všečno, borbeno predstavo in le kanček sreče jim je zmanjkal, da bi Tajfunu zadali prvi poraz. Večji del srečanja so bili na dobri poti, bili večinoma v ospredju, v odločilni zadnji minuti pa je bil tragični junak sicer najboljši strelec pri Heliosu, Ray Upshaw, ki je sedem sekund pred koncem zgrešil tretji prosti met za izenačenje na 76:76.

Na drugi strani je imel Tajfun dovolj razpoloženih igralcev, ki so vseskozi držali priključek in na koncu tudi prešli v ospredje. Osrednjo vlogo je imel Ivan Držić, ki si s 24 točkami in statističnim indeksom 29 deli naziv MVP 14. kroga z Janom Rizmanom iz Hopsov. Dvanajst sekund pred koncem tekme je zadel odločilni koš za 76:73.

Gašper Okorn, trener Helios Sunsov:
“Mislim, da smo pokazali pozitiven pristop. Tudi želja in energija sta bili prisotni. Žal za to nismo bili nagrajeni z zmago. Potrebno je znati dobivati takšne tekme. Imeli smo namreč priložnost, ki je nismo izkoristili in bili zato kaznovani. Ne glede na vse bo potrebno iz te točke graditi naprej. Vidi se luč na koncu tunela. S trdim delom, ob pozitivnem pristopu in volji se nimamo ničesar bati. Tajfun je dokazal svojo kvaliteto in pokazal, zakaj je vodila ekipa Lige Telemach.

Dejan Mihevc, trener Tajfuna:
“Čestitke fantom za zmago in prikazano borbeno igro. Pričakovali smo težko tekmo. Helios je srečanje začel zelo čvrsto in agresivno. V prvi četrtini smo se na to nekoliko slabše odzvali, v preostanku prvega polčasa pa nato vzpostavili ravnotežje. Tekma je bila do konca negotova, z nekoliko večjo borbenostjo pri skoku pa smo se prebili do zmage.”

HOPSI POLZELA – Portorož 80:73 (25:15, 16:25, 16:20, 23:13)
(Rizman 25 in 9 skokov, Atanacković 15 in 12 skokov; Hodžić 16, Ožbolt 13)

Košarkarji Hopsov Polzele so zasluženo dobili derbi začelja Lige Telemach. Sosede na lestvici so premagali z 80:73, zahvaljujoč odlični predstavi v zadnji četrtini tekme in razpoloženemu Janu Rizmanu, ki je dosegel 25 točk ob metu iz igre 10:12 in zbral 9 skokov (indeks 29).

Tekma je bila prava prvenstvena, saj sta bili ekipi izenačeni, predstava borbena in kakovostna, na koncu pa je odločila večja želja gostiteljev, ki so imeli štirinajst dni časa, da so se pripravili na tekmeca in ga premagali še drugič v Ligi Telemach. Tako so Hopsi zabeležili drugo zmago v nizu, skupno peto, Portorož pa je izgubil drugič zaporedoma in vknjižil deveti poraz.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji četrtini. Med 27. in 36. minuto so Hopsi naredili delni izid 18:5 oziroma 12:0 od vodstva Portoroža z 62:57 na začetku zadnjih desetih minut. Poleg Rizmana sta odlično igrala še Simo Atanacković (15 točk, 12 skokov) in Goran Jagodnik (14 točk, 8 skokov).

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzela:
“Čestitam fantom za potrpljenje v igri. Prvo četrtino smo odigrali fantastično, nato pa drugo in tretjo zelo slabo. V zadnjih šestih minutah smo nato znova prikazali igro v obrambi iz zadnjih treh tekem in izkoristili naše prednosti. Za zmago je zaslužen celoten kolektiv. Svojo najboljšo tekmo v dresu Hopsov je odigral Jan Rizman, ki je iz igre zadel 10 izmed 12 metov. Tu sta bila še Simo Atanacković z 12 in Goranom Jagodnik z osmimi skoki. Ta trikotnik je v naši igri deloval fantastično. Na tekmi smo bili nekoliko oslabljeni, saj smo zaradi poškodbe na zadnjem treningu nastopili le z enim organizatorjem igre. To praznino so uspešno zapolnili Rizman, Pungartnik in Abramovič. V zadnji četrtini smo se tako z nizom 19:1 uspeli prebiti do preobrata in zasluženo dobili tekmo. Tudi Portorož je imel svoje priložnosti, a jih ni izkoristil. Zahvalil bi se publiki, ki nas je hrabro bodrila in še vedno verjame v nas.

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“Večkrat smo uspeli ujeti pravi ritem igre, a priložnosti, da v končnico gremo z varnejšo razliko, nismo izkoristili. V ključnih trenutkih je za vsako našo napako v napadu sledila dvojna kazen. Slab odstotek meta iz igre je nasprotniku olajšal pot do zmage.”

ZLATOROG – Šenčur GGD 79:72 (17:18, 21:9, 15:22, 26:23)
(Zagorac 20, Lapornik 15; Pavić 23 in 10 skokov, Zagorc 12)

Laščani ostajajo pri vrhu lestvice Lige Telemach, potem ko so za deseto zmago v sezoni ugnali Gorenjce. Ti so srečanje začeli dobro, dolgo časa dihali za ovratnik domačim, ki so odločilno razliko naredi sredi zadnje četrtine. Med ekipama je še največjo razliko naredil met za tri točke (domači so zadeli devet trojk iz 21 metov, gostje pa zgolj pet iz 29 poskusov), v vseh drugih elementih igre so bili gosti povsem enakovredni oziroma celo boljši od domačih.

Po izenačeni prvi četrtini so domači na začetku drugega dela z delnim izidom 9:0 pobegnili na 26:18, do konca polčasa pa prednost še malce oplemenitili. V tretjih desetih minutah so se gostje iz Šenčurja vrnili v igro, a sredi zadnje četrtine vendarle morali položiti orožje. Novinec v dresu Zlatoroga Aleksandar Ponjavić je namreč štiri minute pred koncem zadel za 69:56, kar je bilo dovolj za zlom odpora gostov iz Šenčurja.

ROGAŠKA – Maribor Nova KBM 93:67 (24:16, 17:19, 30:14, 22:18)
(Čebular 26, Dimec 14 in 12 skokov; Morina 17, Čebašek 13)

Košarkarji Rogaške so upravičili vlogo favorita v dvoboju z Mariborom in se po porazu v prejšnjem kolu proti vodilnemu Tajfunu vrnili v zmagovalne tirnice. Za Slatinčane je to deveta zmaga v Ligi Telemach, Maribor pa je doživel deveti poraz.

Glede na dogodke v zadnjih tednih – Maribor so zaradi zapustili nekateri vodilni igralci ter trener – so se gostje dobro držali. V prvem polčasu so bili povsem enakovreden tekmec, v nadaljevanju pa je do izraza vendarle prišla kakovost Rogaške ter njena daljša klop, tako da je bil zmagovalec več ali manj znan že po 25 minutah igre. Rogaška je tretjo četrtino dobila s 30:14.

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Oslabljeni Mariborčani so odigrali zelo lep prvi polčas, v katerem so bili enakovreden nasprotnik. V nadaljevanju se jim je poznal primanjkljaj znanja in izkušenj na branilskih položajih. V tretji četrtini smo tako prelomili tekmo, se povzpeli na neulovljivo prednost in zasluženo visoko zmagali.

Elvis Šarkinović, kapetan Maribora Nove KBM:
“Prvi polčas smo odigrali precej solidno. Kljub nekaj napakam smo na odmor odšli z majhnim zaostankom. V nadaljevanju nam met ni stekel, izgubili pa smo tudi skok. Na drugi strani so Slatničani zadevali z visokim odstotkom meta in zasluženo zmagali. Škoda, da naša ekipa ni zdržala dveh polčasov dobre igre.