ODZIVI: Mihevc pohvalil obrambo in navijače, Novaković napovedal okrepitve

V Šentjurju nič novega – košarkarji Tajfuna so s 76:65 premagali Rogaško in zmagali še dvanajstič v tej sezoni Lige Telemach, v Šenčurju pa so izbranci Igorja Kešlja ugnali Helios Sunse (77:66) in slavijo šesto zmago. Šenčur je v 13. kolu doma, po zaslugi odlične zadnje četrtine, ugnal Helios, Laščani se iz Portoroža vračajo z zmago, Maribor pa je doma Elektri prizadejal še 12. poraz.

Liga Telemach, 13. kolo

Sobota, 10. januar:
MARIBOR NOVA KBM – Elektra Šoštanj 72:67 (16:20, 14:11, 23:19, 19:17)
(Čebašek 22 in 9 skokov, Ruphin 20 in 10 skokov); Bukovič 22 , Malus 13 in 8 skokov)

Dvoboj doslej predzadnje in zadnje ekipe Lige Telemach je dobil Maribor Nova KBM in se tako še oddaljil od Šoštanjčanov, ki v sezoni še ne poznajo zmage. Tokrat so sicer dolgo bili izenačen boj z domačimi, ki pa so v ključnih trenutkih prišli do odločilne prednosti za četrto zmago v sezoni. Mariborčani so s tem prekinili niz dveh zaporednih porazov.

Po bolj ali manj izenačenem prvem polčasu so domači v uvodu drugega dela prevzeli pobudo in si priigrali tudi devet točk prednosti, a je ta do konca tretje četrtine praktično splahnela. Tudi v prvih štirih minutah zadnje četrtine se Mariborčanom ni uspelo oddaljiti na kakšno varnejšo razdaljo, čeprav so bili ves čas v ospredju. Kayembe Ruphin je nato 5:38 minute pred koncem domače le spravil na plus sedem (65:58).

Ko pa je isti igralec tri minute pred koncem zadel za 70:58, je bil zmagovalec praktično odločen, posebej ob dejstvu, da ekipi v naslednjih minutah po številnih napakah nista bili nevarni za obroč tekmeca.

Dejan Gašparin, trener Maribora Nove KBM:
“Čestitke fantom za zmago! V dani situaciji smo odigrali po svojih najboljših močeh. Hvala vsem, ki vztrajajo in se trudijo za boljši jutri.”

Jernej Kobale, trener Elektre Šoštanj:
“V napadu smo bili premalo agresivni, poleg tega pa smo v prvem polčasu metali le 2 prosta meta, oziroma skupaj štirinajst. Opozarjal sem na napadalni skok Maribora Nove KBM in tu smo zatajili ter posledično izgubili tekmo. Zmaga gostiteljev je bila povsem zaslužena.”

TAJFUN – Rogaška 76:65 (25:9, 15:16, 13:14, 23:26)
(Lelić 22, Sebič 11; Čebular 22, Dimec 14)

V Šentjurju sta se srečali ekipi, ki sta bili pred začetkom tudi vodilni na prvenstveni razpredelnici. Čeprav so domači še neporaženi, pa v derbiju niso pričakovali lahkega dela. Niso ga imeli, a so vseeno zmagali prepričljivo in zanesljivo. Že na začetku so si priigrali visoko prednost, ki so jo nato držali do konca in brez večjih težav prišli do 12. zmage v prvenstvu.

Tajfun je povedel s 6:2, Sandi Čebular je z zadetim metom za tri točke izid znižal, a sledil je nalet domačih, po zaslugi točk Ceole Clarka so naredili delni izid 6:0, po novem košu Čebularja pa so dosegli še 13 zaporednih točk, s tem so vodili že s 25:7. Gostje so nato sicer vzpostavili ravnotežje, drugo četrtino celo dobili, a visoke prednosti tekmecev do odmora niso ogrozili. Zanimivo je, da so se v prvem delu pri Rogaški med strelce vpisali le trije igralci.

Gostje so nato za točko dobili tako tretjo kot četrto četrtino, zaostanka pa niso bistveno zmanjšali. V četrti so se po trojki Tadeja Fermeta približali na osem točk zaostanka, Čebular je imel z metom za tri točke celo priložnost, da razliko še zniža. Ni je izkoristil, kar so domači kaznovali in se po zaslugi Đorđeja Lelića hitro spet odlepili. Prav Lelić je bil z 22 točkami tudi najboljši strelec domačih, pri gostih je enako število točk zbral Čebular.

Dejan Mihevc, trener Tajfuna:
“Še enkrat več lahko čestitam fantom za zmago, še posebej za prikazano igro, zlasti v obrambi, kjer smo že od samega začetka igrali dobro. Verjamem, da so gledalci, ki so tokrat do zadnjega koti zapolnili dvorano, uživali v tekmi. Želimo si, da bi nas tudi na naslednjih tekmah pričakala tako polna dvorana. Zmago in igro posvečamo navijačem.”

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Zaslužena zmaga Tajfuna, ki si je odločilno prednost priigral že v prvi četrtini. Vsi naši poskusi, da se približamo Šenrjurčanom niso uspeli, čeprav so igralci v to vsložili vso energijo. Tajfun je bil tokrat boljši. Na nas je, da okrepimo igralski kader in prikažemo boljše igre.”

ŠENČUR GGD – Helios Suns 77:66 (14:13, 21:18, 19:22, 23:13)
(Eržen 18 in 8 skokov, Krejič 17; Vončina 17, Casey 14)

Domača zasedba je dosegla šesto zmago v državnem prvenstvu in ima po dvanajstih odigranih tekmah polovičen izkupiček, medtem ko je dosedanja bilanca domžalske ekipe slabša: štiri zmage in osem porazov.

V prvem polčasu se je odvijal izenačen boj, v rahli rezultatski prednosti so bili bolj ali manj izbranci domačega stratega Igorja Kešlja, medtem ko so jim Domžalčani vztrajno dihali za ovratnik. Najbolj izrazito vodstvo domače ekipe iz 18. minute (33:24) so z dobro predstavo v končnici prvega polčasa hitro nevtralizirali in skorajda poravnali izid (33:31).

Domžalska sonca so še bolj odločno predstavo prikazala v tretji četrtini, predvsem med 25. in 28. minuto, ko so z delnim izidom 7:0 povišala na 49:43. A gostitelji se niso vdali, v končnici tretje četrtine so znova prevzeli pobudo na parketu, najboljšo igro pa prikazali v zadnjem 10-minutnem obdobju tekme. Slabe tri minute pred koncem so si priigrali 12 točk naskoka (71:59) in dokončno zapečatili usodo gostov.

Za domačo zmago si največ zaslug lasti Jure Eržen z 18 točkami (njegov met za dve točki je znašal 7:7), osmimi skoki in tremi podajami. Dario Krejič je temu lepemu Erženovemu izkupičku dodal 17 točk, Smiljan Pavić pa 13 točk in devet skokov. V poraženi ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Luka Vončina s 17 točkami.

Igor Kešelj, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“Tekmo smo odigrali točno tako, kot smo si želeli – disciplinirano, zaustavili protinapade nasprotnikov ter omejili nihov met za tri točke. Vse to nam je, z izjemo tretje četrtine, v kateri smo malenkost popustili, uspevalo. Fantom bi čestital za borbeno igro, zlasti v obrambi. Želel bi si, da bi imeli vsako tekmo tako bučno podporo s tribun.”

Portorož – ZLATOROG 77:86 (14:31, 18:21, 26:20, 19:14)
(Markič 13 in 11 skokov, Barbarič, Močnik in Čigoja po 12; Zagorac 29, Jovanovič 14)

Košarkarji Laškega so v Luciji potrdili vlogo favoritov in zanesljivo vknjižili novi prvenstveni točki. Gostitelji so povedli le v uvodu po košu Jureta Močnika in napet izid držali v uvodnih petih minutah, nato pa so na parketu zagospodarili pivovarji, ki so vodstvo 12:9 z delnim izidom 14:0 spremenili v visoko prednost 23:9. Prednost je počasi naraščala in že v drugi četrtini je bilo pri izidu 26:52 jasno, da tokrat ob obali presenečenja ne bo. Posebej razpoložen je bil Sašo Zagorac, ki je že v prvem delu dosegel 18 točk.

V drugem delu so gostitelji zaigrali bolj učinkovito in se približali na 56:68, vendarle zmage Laščanov niso resno ogrozili. V zadnjem delu so gostje stvari postavili na svoje mesto in tekme je bilo konec najkasneje slabe štiri minute pred koncem, ko je Bojan Jovanović zadel za vodstvo s 86:65. Domači so se sicer še približali, a kaj več kot omiliti poraz z 12 zaporednimi točkami danes niso zmogli. Zagorac je do konca tekme zbral kar 29 točk.

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“Na začetku smo odigrali izjemno slabo in napravili ogromno napak, zlasti v obrambi. Gostje iz Laškega so to znali kaznovati in visoko povedli. V nadaljevanju smo pokazali drug obraz, zaigrali na polno, z večjim vložkom energije. Našo igro je dodobra osvežil Barbarič, to pa je pripomoglo k temu, da smo zmanjšali zaostanek in prikazali veliko več kot na uvodu. Več kot to nismo zmogli. Glave gor, gremo naprej. Pred nami je težak razpored z novimi tekmami.”

Predrag Milović, trener Zlatoroga Laškega:
“Nadaljevali smo uspešen niz in potrdili dobro pripravljenost iz tekme proti Rogaški. Povsem zasluženo smo zmagali, saj smo vseskozi nadzorovali potek tekme. Čestitke našim igralcem. Portorož je v drugem polčasu pritisnil na plin in nekoliko zmanjšal razliko. Čestitke tudi nasprotnikom za igro.”