ODZIVA: Džikić čestital svojim, Subotić zadovoljen z obrambo, manj z napadom

Košarkarji Krke so na svoji šesti tekmi Lige Telemach vknjižili četrto zmago. V 7. kolu so bili na domačem parketu s 70:59 boljši od Portoroža. Z uspehom so se aktualni državni prvaki prebili na trenutno drugo mesto prvenstvene lestvice.

Preostala srečanja 7. kola bodo na sporedu v soboto. Ob 17.00 bo Elektra gostila Rogaško, dve uri kasneje si bosta v Šentjurju nasproti stali zasedbi Tajfuna in Hopsov, ob 20. uri pa bo sledilo še srečanje Grosupeljčanov in Domžalčanov. V nedeljo (20.30) bo sledil še dvoboj Mariborčanov in Šenčurjanov.

Liga Telemach, 7. kolo

Torek, 18. november:
KRKA – Portorož 70:59 (20:8, 8:15, 24:19, 18:17)
(Booker 15, Joksimović 13; Čigoja 18, Ožbolt 12)

Slovenski državni in pokalni prvak iz Novega mesta je nastopil oslabljen, saj Jasmina Hukića, ki se je poškodoval na prejšnji tekmi proti Crveni zvezdi v Beogradu niti ni bilo v postavi, kot tudi ne Malcolma Armsteada, ponovno pa ni igral Luka Lapornik. Krka je kljub temu začela poletno in prvi del dobila z 12 točkami razlike. Gostje pa so kmalu prešli v višjo prestavo in so ob polčasu zaostajali le še za pet točk. Krka je bila v nadaljevanju v prednosti, vendar ne tudi na dovolj varni razdalji, da ne bi bil možen preobrat.

Po znižanju razlike na štiri točke (33:29) je zaključek predzadnje četrtine pripadel domačim, ki so v dobrih dveh minutah dosegli delni izid 8:0, od tega je zadnji trojki zadel Nebojša Joksimović, in povedli z 52:38. Portorožani so z zadnjimi petimi točkami četrtine znižali zaostanek na deset točk.

Varovanci trenerja Aleksandra Džikića so zadnji del začeli slabo in gostje so znova prišli na štiri točke zaostanka po manj kot treh minutah nadaljevanja (51:55). Zaključek je pripadel Krki, ki je prišla do zanesljive zmage, četrte na šesti tekmi, Portorožani pa so po sedmem dvoboju ostali pri dveh zmagah.

Aleksandar Džikić, trener Krke:
“Premagali smo izkušenega in netipičnega nasprotnika. Čestitam mojim igralcem za zmago.”

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“Tekmo smo dokaj dobro odigrali v obrambi. Imeli smo svoje dobre minute, a sem v napadu pogrešal več hrabrosti in odločnosti. Zgrešili smo tudi kar nekaj odprtih metov. Krka je v kritičnih trenutkih strnila svoje vrste. Joksimovič in Booker sta stvari prevzela v svoje roke. Domačini so zasluženo zmagali.