ODZIV: Pipan iskal razigrano peterko in jo ob koncu le našel

Košarkarji Uniona Olimpije so na uvodni tekmi 8. kola ABA Lige z Igokeo krepko zaostajali več kot pol ure, nato pa v drugem delu zadnje četrtine pritisnili na plin, povsem spremenili pristop ter angažiranost in slavili z 72:70.

Marko Marinović je bil ključen pri povratku v igro zmajev. foto: abaliga.com

Zadnji del igre so domači dobili s kar 24:10, v ta del igre pa prišli 12 točkami deficita. Ključen mož pri preobratu je bil Marko Marinović, ki je zamenjal Luko Rupnika in takoj vezal 5 zaporednih točk, soigralci – predvsem Paolo Marinelli in Blaž Mahkovic – pa so mu sledili. Minuto in 55 sekund pred koncem je Union Olimpija po trojki Marinellija sploh prvič prišla do vodstva z 68:67. Igokei je zbranost vse bolj popuščala in posledica nove izgubljene žoge je bil prodor Marinovića za 70:67.

Srbski organizator igre bi z dvema prostima metoma lahko zapečatil usodo moštva iz Aleksandrovca, a je zadel le enkrat. Jonathon Jones je 3 sekunde pred koncem namenoma zgrešil drugi prosti met, do žoge pa je prišel Gregor Hrovat in tekme je bilo konec.

“Izjemno težek teden je za nami. Imeli smo težko pot nazaj iz Rige, kjer smo se pol dneva že pripravljali na Igokeo. V Ljubljani smo imeli zgolj en dan za pripravo na nasprotnika. Po drugi strani je Igokea imela teden dni časa za pripravo, a vseeno to ni izgovor, vsaj z moje strani ne. Tekmo smo začeli neodločno, čakali smo en na drugega kdo se bo razigral. To se ni zgodilo. Po slabem začetku smo jih le ujeli. Gostom smo dopustili preveč lahkih košev. V drugem polčasu sem iskal razigrano peterko in jo ob koncu le našel. Veliko smo se pogovarjali kako pomembna tekma je to za nas. V končnici smo le uspeli in zaigrali tako kot znamo. Dobro smo jih kontrolirali v obrambi in odigrali hitro v napadu. Zadeli smo tudi nekaj težkih metov in na koncu zasluženo zmagali v končnici,” je po tekmi deja domači strateg Aleš Pipan.