Nova tekma, druga zgodba: Baskonia in Žalgiris izenačila!

Rubrika: Evroliga

Če je po prvih tekmah v Istanbulu in Moskvi kazalo, da se bosta Fenerbahče in CSKA sprehodila mimo četrtfinalnih nasprotnikov, je situacija po drugi odigrani tekmi povsem drugačna. Žalgiris in Baskonia sta prišla do “breaka”. Lahko danes to uspe tudi Barceloni in Panathinaikosu?

Košarkarji Žalgirisa so na prvi četrtfinalni tekmi v Ulker Sports Areni zmogli vsega 43 točk, tokrat pa so pokazali povsem drugačen obraz. Šarunas Jasikevičius je svoje varovance kot kaže odlično pripravil na nasprotno ekipo in še enkrat dokazal, da ima tudi Litva klub, ki se lahko kosa z najmočnejšimi moštvi v Evropi.

Predvsem na krilih odličnega Edgarasa Ulanovasa so si zeleni v 30. minuti tekme priigrali že visokih 17 točk prednosti (56:73), a tudi četa Željka Obradovića se ni predala. Prednost Litovcem se je iz minute v minuto topila, 39 sekund pred koncem pa je Luigi Datome rezultat celo izenačil na 80:80. V naslednjem napadu je prav Ulanovas prehitel sireno in zadel za novo vodstvo Žalgirisa (80:82), na drugi strani pa je Marko Gudurić prestopil črto, ki označuje avt. Po osebni napaki Kostasa Sloukasa se je na črto prostih metov postavil Leo Westermann, obakrat zgrešil, na drugi strani pa je Datomeju zmanjkalo časa za resen poizkus iz sredine igrišča.

Do “breaka” je uspelo priti tudi Baskom, ki so tokrat že v prvi četrtini domačinom pokazali, da se bo tokrat igralo po njihovih notah. Shavon Shields je že v prvih 10 minutah zbral 10 točk, četa Vladimirja Perasovića pa si je priigrala 9 točk prednosti (18:27). V tretji četrtini so se domačini dvakrat uspeli približati na vsega točko zaostanka (45:46 in 47:48), gostje pa so pri rezultatu 52:55 pripravili delni izid 11:0 in si priigrali visoko prednost 14 točk, ki jo niso več izpustili iz rok.