Nov trojni dvojček Westbrooka premalo za Čarovnike, Miami nemočen

Washington Wizardsi so tisti, ki so pripravili največje presenečenje včerajšnjega večera v Ligi NBA. Z razigranom Bradleyjem Bealom so se veselili zmage v Oklahomi, pa čeprav je pri domačih do novega trojnega dvojčka prišel Russell Westbrook. Miami nadigran v Atlanti, Raptorsi pa so na domačem terenu prekinili uspešen niz Indiane.

Vročica je v Atlanto pripotovala v dobri formi, saj je na zadnjih 10 tekmah zabeležila kar 8 zmag. Proti domačim Sokolom je veljala za favorite, a bila v drugem polčasu povsem nemočna. Če so varovanci Erika Spoelstre ob polčasu še bili zraven (38:37), so že v tretji četrtini bili le del šova domače ekipe, ki je gostom v 12 minutah nasula kar 41 točk. Nerazpoložen je bil tokrat Josh Richardson, ki je zadel le 4 mete iz igre in tekmo končal pri “le” 11 točkah.

Še večje presenečenje je uspelo Washingtonu, ki je gostoval v Oklahomi in domačim zadal 5. domači poraz v letošnji sezoni. Blestel je znova Russell Westbrook, ki je prišel že do svojega 12. trojnega dvojčka v tej sezoni, a tudi to ni bilo dovolj za Čarovnike. Pri slednjih se je izkazal Bradley Beal, ki je tekmo končal pri 25 točkah.

Dobre rezultate v zadnjem času beležijo tudi Pacersi iz Indiane, ki pa tokrat kljub razpoloženemu Bojanu Bogdanoviću niso uspeli presenetiti vodilnega moštva vzhoda Toronta.