Nor preobrat v Sacramentu; D’Angelo Russell odigral tekmo življenja

Potem, ko so v tretji četrtini domačini proti Brooklynu povedli za ogromnih 28 točk, je tekma v Sacramentu že izgledala odločena. Dobrih 10 minut igre kasneje je Randae Hollis-Jefferson tik pred sireno zadel za zmago, 123:121. Kljub odločilnemu polaganju Hollis-Jefferson ni bil glavna zvezda večera, ta naziv je pripadel D’Angelu Russellu, ki je dosegel osebni rekord s 44 točkami.

Sacramento Kings, ki le še teoretično upa na preboj v osmerico najboljših ekip Zahoda, so dvoboj, dveh izmed mladih in najbolj obetavnih moštev lige, obvladovali vse do zadnje četrtine, ko pa je odgovornost nase prevzel Russell in sam dosegel 27 (!) od 45 pik ekipe iz New Yorka. Na drugi strani so Kralji zmogli zgolj 18 točk v zadnjih 12-ih minutah.

S potencialnim porazom bi Netsi zdrsnili nevarno blizu Dragićevim Heat, tako pa ohranjajo 3 zmage prednosti na sedmem mestu, ki v prvi rundi končnice prinaša obračun z drugouvrščenimi Toronto Raptors. V boj za končico so belo zastavo končno izvesili tudi v Charlottu. S sinočnjim porazom proti Philadelphia 76ers imajo skupno razmerje zmag in porazov 31-39. Poseben dosežek je slavil elitni metalec trojk JJ Redick, ki je šele prvič v karieri vpisal dvojni dvojček.

Liga NBA sinoči

Charlotte Hornets – Philadelphia 76ers 114:118
Lamb 26 in 11 skokov, Walker 21; Simmons 28, Redick 27 in 10 skokov.

Atlanta Hawks – Houston Rockets 105:121
Young 21 in 12 asistenc, Collins 20 in 10 skokov; Harden 31, 10 asistenc in 8 skokov.

Minnesota Timberwolves – Golden State Warriors 107:117
Towns 26 in 21 skokov, Wiggins 20, 8 skokov in 6 asistenc; Curry 36, Thompson 28.

Milwaukee Bucks – Los Angeles Lakers 115:101
Middleton 30 in 10 skokov, Lopez 28 in 9 skokov; Caldwell-Pope 25, Kuzma 17.

Sacramento Kings – Brooklyn Nets 121:123
Bagley 28 in 7 skokov, Fox 27 in 9 asistenc; Russell 44 in 12 asistenc, Hollis-Jefferson 14.

Los Angeles Clippers – Indiana Pacers 115:109
Gallinari 24, Harrell 20 in 12 skokov; Bogdanović 19, Evenas 19 in 8 skokov.

Slovenca v ligi NBA

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – Naslednja tekma 21. marca proti Portland Trail Blazers.

Goran Dragić (Miami Heat) – Naslednja tekma 21. marca proti San Antonio Spurs.