Nikolić (11) ni preprečil poraza Partizana, derbi Unicaji

Rubrika: Eurocup

Beograjski Partizan je v tekmi 4. kola EuroCupa proti Asvelu zabeležil še tretji poraz, ki pa za črno-bele ne pomeni še nič tragičnega. Slovenski reprezentant Aleksej Nikolić je ob porazu domačinov zbral 11 točk, torkov derbi pa je pripadel Unicaji, ki je na domačem terenu po podaljšku z 82:80 ugnala UNICS iz Kazana. V sredo pa se bosta med seboj pomerila Jaka Klobučar in Sašo Filipovski.

V skupini C sta bili v torek odigrani dve srečanji. V prvem je Partizan na domačem terenu gostil Asvel in zabeležil še tretji poraz. Francoze je odlično razigral izkušeni Mantas Kalnietis, ki je 11 točkam dodal še 10 podaj in nosil največ zaslug za tretjo zmago v tej evropski sezoni. Enako število točk kot Litovec je v dresu Partizana zbral tudi Aleksej Nikolić, ki pa je uspešno oddal eno podajo.

V drugem obračunu skupine C je derbi začelja med Trentom in Turk Telekomom pripadel Turkom. Dve tekmi sta bili odigrani tudi v skupini B, kjer Alba in Limoges nista dopustila presenečenja. Na obračunu v Franciji, kjer je z 89:81 padel turški Tofas, je pravico med drugim delil sodnik Mario Majkić.

Derbi odločen šele po podaljšku

Od vseh torkovih obračunov v EuroCupu je največ pozornosti požel dvoboj v Malagi, kjer je domača Unicaja pričakala UNICS. Moštva, ki sta jo nedolgo nazaj marsikomu zagodila tudi v Evroligi, sta morala za končno odločitev odigrati 45 minut, saj je bil rezultat po rednem delu dvoboja poravnan na 70:70. V podaljšku je žogo v svoje roke vzel Brian Roberts, ki je gostom nasul kar 8 točk in odločil zmagovalca.

EuroCup, 23.10.
Partizan – LDLC Asvel Villeurbanne 78:89 (20:26, 17:22, 17:19, 24:22)
(Landale 12, Paige (6 skokov), Marinković in Nikolić po 11; Kahudi 21 + 5 skokov, Noua 14)

ALBA Berlin – Arka Gdynia 82:68 (23:16, 17:19, 14:18, 28:15)
(Siva 27 + 8 podaj, Hermannsson 16; Bostić 18, Ponitka)

Dolomiti Energia Trento – Turk Telekom 77:81 (18:24, 14:9, 22:20, 23:28)
(Flaccadori 17 + 5 skokov, Hogue 14 + 9 skokov; Campbell 23 + 5 podaj, Landesberg 16)

Limoges CPS – Tofas 89:81 (17:21, 31:16, 19:23, 22:21)
(Boutsiele 23 + 7 skokov, Samuels 15 + 11 skokov; Garrett 19 + 6 skokov, Kadji 17 + 7 skokov)

Unicaja – UNICS Kazan 82:80 (16:16, 20:17, 12:19, 22:18) (12:10)
(Fernandez 23 + 7 podaj, Roberts 14; Henry 21 + 7 skokov, Lockett 18)

24.10.
Galatasaray – Monaco (18.00)
Rytas – Torino (18.00)
Zenit – Valencia (19.00)
Cedevita – Lokomotiv Kuban (19.30)
Frankfurt – Mornar Bar (19.30)
MoraBanc Andorra – ratiopharm Ulm (20.00)
Germani Brescia Leonessa – Crvena Zvezda (20.30)

Slovenci v EuroCupu:
Aleksej Nikolić (Partizan) – 20 minut, 11 točk (2/2 za dve točki, 2/3 za tri točke, 1/2 prosti meti), 1 podaja, 1 ukradena žoga, 1 osebna napaka, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 9.