Ni šlo, 61 točk ob polčasu pa je preveč za resno košarko

Rubrika: Eurocup

Moštvo Cedevite Olimpije se iz španske Badalone vrača s petim porazom v tej sezoni 7Days EuroCupa. Ljubljanski Zmaji so na obračunu petega kola Evropskega pokala z 81:101 klonili proti Joventutu.

Črni niz porazov košarkarjev Cedevite Olimpije v evropskih tekmovanjih se nadaljuje. Zadnjo zmago v katerem koli od evropskih tekmovanj so ljubljanski košarkarji zabeležili 30. oktobra lani proti belgijskemu Oostendeju, v novi sezoni pa v 7Days EuroCupu tudi po petih odigranih obračunih še ne poznajo slasti zmage. Od izbrancev glavnega trenerja Slavena Rimca je bil v petem kolu Evropskega pokala v Badaloni s 101:81 boljši Joventut.

Ljubljanski košarkarji so tekmo dobro odprli in se na samem uvodu enakovredno kosali s košarkarji Joventuta. Domačini pa so nato ob koncu prve in na začetku druge četrtine vodstvo z 20:18 ekspresno spremenili v naskok s 23 točkami razlike (57:34). Na glavni odmor so Zmaji odšli z 20 točkami zaostanka (41:61), v drugem polčasu pa so se nato podali na neuspešen lov na domačine, ki se niso vdali. Visoke prednosti niso spusti iz rok do konca srečanja, Cedevita Olimpija pa je parket dvorane v Badaloni še petič v tej sezoni v 7Days EuroCupu zapustila sklonjenih glav.

Najboljši strelec v vrstah ljubljanskega moštva je bil Codi Miller-McIntyre z 18 točkami, temu je dodal še šest podaj in štiri skoke. Marko Simonović je vknjižil 16 točk. Edo Murić je vknjižil 13, Jaka Blažič pa 10 točk.

Ljubljančani bodo na parket znova stopili v soboto ob 18.00, ko jih čaka gostovanje pri Mornarju iz Bara. Cedevita Olimpija bo proti črnogorskim podprvakom skušala zabeležiti še peto zaporedno zmago v Ligi ABA.

IZJAVI PO TEKMI:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Bila je težka tekma. V ničemer nismo parirali tekmecu. Naša igra je med peto in petnajsto minuto razpadla, nato pa je enostavno bilo težko vse skupaj povezati. Razočaran sem, saj smo na številnih tekmah v tej sezoni že pokazali, da znamo igrati kakovostno, danes pa smo se predstavili v zares slabi luči.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»Odigrali smo slabo tekmo. Dejstvo, da smo v prvem polčasu prejeli 61 točk pove vse. Košarkarji Joventuta so bili enostavno boljši od nas v vseh pogledih. Čestitam nasprotniku za zmago, mi pa gremo novi tekmi naproti.«