Ni še konec! Toronto poražen na domačem parketu

Finalna serija se seli iz Kanade nazaj v Kalifornijo. Navijači Toronta, ki so bili pripravljeni na veliko proslavo ob osvojitvi prvega naslova v zgodovini franšize, sedaj strahujejo, da jih v domači ScotiaBank Areni čaka še odločilna, sedma tekma. Še prej bodo Warriorsi morali opraviti delo doma, kjer pa bodo ponovno brez Kevina Duranta.

Durant se je po enem mesecu vrnil na parket in celo začel tekmo v prvi peterki.  V dvanajstih minutah na parketu je zadel tri mete za tri iz ravno toliko poskusov in večer zaključil z enajstimi točkami in pa nažalost s poškodovano ahilovo tetitvo. Gre za drugačno poškodbo od tiste, ki ga je mučila pretekle štiri tedne in verjetno za takšno, ki ga bo oddaljila od igrišča do konca te finalne serije.

Kevin Durant pa ni bil edini, ki je bil razpoložen pri metu z razdalje. Celotna ekipa Bojevnikov je bržkone prikazala najboljšo napadalno predstavo v tej finalni seriji, posebej natančni pa so bili pri metih za tri točke (20/42). Trojke so bile tudi rešiteljice, ko je Toronto na krilih Kawhija Leonarda (10 zaporednih točk) prišel do vodstva 103:97 tri minute pred koncem srečanja.

Končnica tekme je bila popolnoma v znamenju gostov, za kar je poskrbel dvojec Curry-Thompson. ‘Splash Brothers’ sta dosegla tri trojke, v tem času je Toronto zmogel le en koš, polaganje Kyla Lowryja. Potem, ko je DeMarcus Cousins nespametno storil osebno napako v napadu je imel Toronto napad za zmago. Obramba ni želela prepustiti zadnjega meta Leonardu, tako da je žoga končala v rokah Lowryja, ki pa je bil nekaj stotink prepozen, tako da je Draymond Green uspel s prsti blokirati met, ki je končal v robu table.

Šesta tekma je na sporedu v noči na petek, morebitna sedma pa v noči na ponedeljek.