Ni še konec: Tokrat se je po preobratu rešila Barcelona!

Rubrika: Naši na tujem

Tretja tekma v finalu španskega državnega prvenstva še ni dala prvaka. Košarkarji FC Barcelone Lasse so se odlično odzvali po zapravljeni priložnosti na drugi tekmi in tokrat obračun zaključili z delnim izidom 7:0, kar je zadoščalo za končno zmago z 78:77.

Ko se v letošnji sezoni nasproti postavita ekipi Barcelone in Reala, brez drame ne gre. Na drugem finalnem srečanju je vse kazalo, da bo Kataloncem rezultat v zmagah uspelo poravnati na 1:1, na tretjem srečanju pa so bili Madridčani le nekaj centimetrov oddaljeni od končnega slavja.

Pablo Laso, ki tudi tokrat v 12-erico ni uvrstil Klemna Prepeliča, je po trojki Facunda Campazza za 71:77, za trenutek že lažje zadihal, a slavje Madridčanov so preprečili ali pa vsaj prestavili Kyle Kuric, Thomas Heurtel in Chris Singleton. V zadnjem napadu Reala je Campazzu ob prodoru spodrsnilo, a kljub temu se je Treyju Thompkinsu, sicer prvemu strelcu gostov, v zadnji sekundi ponudila izjemno lepa priložnost za koš, a Američanu iz neposredne bližine ni uspelo zatresti mrežice.

Vrhunce srečanja si lahko ogledate TUKAJ.

DP Španije, finale
FC Barcelona Lassa – Real Madrid 78:77 (19:18, 15:22, 22:18, 22:19) [1:2*]
(Heurtel 21, Singleton 12 in 6 skokov; Campazzo in Thompkins po 18)

Slovenci v finalu
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – ni stopil na parket.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 18 minut, 3 točke (0/1 za dve, 1/3 za tri), 1 podaja; indeks -4.

Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni bil v postavi.

Anthony Randolph (Real Madrid) – 20 minut, 6 točk (1/2 za dve, 1/3 za tri, 1/2 prosti meti), 1 skok, 1 pridobljena žoga; indeks 6.