Nezaustavljivi Griffin blestel proti bivšim, Phoenix ugnal vodilne

V noči iz sobote na nedeljo je bilo v severnoameriški ligi NBA odigranih 8 tekem, le na eni pa so se do zmage prebili gostje. Čast gostujočih ekip je rešilo moštvo Detroit Pistons, največ zaslug pa nosi Blake Griffin, ki je svojim bivšim v Los Angelesu nasul kar 44 točk. Phoenix boljši od vodilnega Denverja.

Kar 9 sezon je nosil dres Los Angeles Clippersov, zdaj pa je bil tisti, ki je poskrbel, da zmaga ni ostala v STAPLES Centru. V dresu Detroita je domačinom nasul kar 44 točk, dodal pa tudi 8 skokov in 5 podaj. Izenačeno je bilo do rezultat 97:97, nato pa se je že razpoloženima Griffinu in Andreu Drummondu pridružil še Reggie Bullock, ki je zadel dve trojki in tako dosegel ključne točke.

Do nove zmage, že 10. na zadnjih 14 tekmah so se prebili košarkarji Miamija, ki so bili tokrat še drugič v letošnji sezoni boljši od Memphisa. Večji del prvega polčasa so gostje bili v ospredju, domači pa so z dobrim zaključkom prvega polčasa in še boljšim nadaljevanjem v tretji četrtini uspeli priti do 13 točk prednosti (80:67). V zadnji četrtini so gostje ujeli domačine, še minuto pred koncem pa je bil rezultat poravnan na 108:108. Tedaj je najprej en prosti met zadel Bam Adebayo, s tremi pa je zmagovalca potrdil Josh Richardson.

Največje presenečenje večera je pripravil Phoenix, ki je v domači dvorani na kolena spravil vodilno ekipo zahoda Denver Nuggetse. V dresu Sacramenta se je ob zmagi Kingsov nad Sršeni znova dokazal Bogdan Bogdanović, ki je bil z 22 točkami prvi strelec domačih.

Liga NBA, 13.1.
Miami Heat – Memphis Grizzlies 112:108 (30:34, 33:27, 28:22, 21:25)
(Winslow 26 in 7 skokov, Johnson in Richardson (9 podaj in 6 skokov) po 14; Green Ja. 24 in 11 skokov, Conley 22 in 7 skokov)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega zaradi poškodbe kolena odsoten,
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – proti Golden State Warriors, 14.1., 1.00.

Preostale tekme
Los Angeles Clippers – Detroit Pistons 104:109 (24:37, 30:28, 26:25, 24:19)
(Gallinari 23 in 6 skokov, Williams 22; Griffin 44, 8 skokov in 5 podaj, Drummond 20 in 21 skokov)

Orlando Magic – Boston Celtics 105:103 (19:19, 22:32, 31:26, 33:26)
(Gordon 28 in 12 skokov, Fournier 18 in 5 podaj; Irving 25, 6 podaj in 5 skokov)

Minnesota Timberwolves – New Orleans Pelicans 110:106 (27:29, 27:23, 33:37, 23:17)
(Towns 27 in 27 skokov, Wiggins 18 in 7 skokov; Davis 30 in 14 skokov, Holiday 25, 7 podaj in 6 skokov)

Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs 122:112 (23:31, 28:29, 35:20, 36:32)
(Westbrook 24, 10 skokov in 7 podaj, Schroder 19 in 6 podaj; Belinelli 24, DeRozan 18 in 6 skokov)

Phoenix Suns – Denver Nuggets 102:93 (31:23, 29:24, 21:22, 21:24)
(Oubre 26 in 11 skokov, Ayton 22 in 13 skokov; Jokić 23 in 10 skokov, Beasley 21)

Sacramento Kings – Charlotte Hornets 104:97 (35:29, 22:30, 25:17, 22:21)
(Bogdanović 22 in 6 skokov, Hield in Fox (7 skokov) po 21; Walker 31, Batum 13, 9 skokov in 5 podaj)

Utah Jazz – Chicago Bulls 110:102 (29:19, 22:34, 30:29, 29:20)
(Mitchell 34, 6 skokov in 6 podaj, Korver (5 skokov) in Ingles po 16; LaVine 21, Markkanen 16 in 5 skokov)

New York Knicks – Philadelphia 76ers (19.00)

Washington Wizards – Toronto Raptors (19.00)