Nezaustavljiva de Colo in Larkin postavila stvari na pravo mesto

Rubrika: Evroliga

To, kar je dan pred tem uspelo Fenerbahčeju, je zdaj uspelo tudi CSKA-ju in Anadolu Efesu. Moskovčani so na krilih izjemnega Nanda de Cola stežka strli odpor Baskov in v četrtfinalni seriji povedli z 2:1, po tem, ko so v Palau Blaugrani ponižali domačine, pa so se v prednosti znašli tudi Istanbulčani.

Če so njegov doprinos pogrešali na prvih dveh četrtfinalnih tekmah, je Nando de Colo na tretji pokazal, zakaj velja morda celo za najboljšega branilca v Evroligi. 31-letni Francoz je Baskom nasul kar 28 točk, svoje pa prispeval tudi takrat, ko je bilo najbolj potrebno. Domačini so namreč Moskovčane celo prehiteli (67:65), tedaj pa je de Colo dosegel 9 točk v nizu in goste popeljal v prednost 4 točk (70:74). Zmago čete Dimitrisa Itoudisa je z dvema zadetima prostima metoma za 77:83 zagotovil Cory Higgins.

Manj napeto je bilo v Palau Blaugrani, kjer je Barcelona stik z Anadolu Efesom držala do 24. minute, ko je semafor prikazoval rezultat 50:55. Od tedaj naprej je sledil popoln mrk domačih, na drugi strani pa pravi “show” Shanea Larkina, ki je Kataloncem nasul kar 30 točk.

Evroliga, četrtfinale, 3. tekme, 24.4.
KIROLBET Baskonia – CSKA 77:84 (18:28, 21:18, 20:16, 18:22)
(Poirier 19 in 15 skokov, Hilliard 13; de Colo 28 in 5 podaj, Higgins 11 in 5 skokov)

FC Barcelona Lassa – Anadolu Efes 68:102 (20:26, 19:26, 18:32, 11:18)
(Hanga 13, Kuric 12; Larkin 30, Pleiss (6 skokov) in Micić (8 podaj) po 14)

Že odigrano, 23.4.
Žalgiris – Fenerbahče 57:66
Panathinaikos OPAP – Real Madrid 82:89  [0:3*]

Slovenci v končnici Evrolige
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 8 minut, brez točke (0/1 za dve, 0/2 za tri), 1 skok, 1 podaja, 1 pridobljena žoga, 1 osebna napaka; indeks -1.

Anthony Randolph (Real Madrid) – 26 minut, 14 točk (3/5 za dve, 2/7 za tri, 2/2 prosti meti), 3 skoki (2 v napadu), 2 podaji, 1 blokada, 2 osebni napaki, 3 izsiljene oseben napake; indeks 10.

Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 10 minut, 3 točke (0/1 za tri, 3/4 prosti meti), 1 skok (v napadu), 1 podaja, 1 osebna napaka, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 4.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 22 minut, brez točke (0/3 za dve, 0/1 za tri, 0/2 prosti meti), 1 skok, 3 podaje, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 0.