Nesrečen poraz Slovenije U20, Klobučar zadel trojko upanja, potem pa izgubljena žoga

Rubrika: Reprezentanca

V soboto je slovenska reprezentanca do 20 let odigrala prvo tekmo na evropskem prvenstvu. Po izenačenem dvoboju in napetih zadnjih minutah tekme so Slovenci premoč morali priznati košarkarjem Islandije. Najboljši strelec slovenske reprezentance je z 18 točkami postal Urban Klavžar, MVP pa Jaka Klobučar. Naslednja tekma košarkarje čaka že v nedeljo, ko se bodo pomerili proti Franciji.

ISLANDIJA : SLOVENIJA 70:68 (17:21, 19:14, 18:22, 16:11)
Strelci Slovenije: Urbiha 7, Klavžar 18, Klobučar 12, Ivankovič 10, Ciani 5, Mirtič 13, Dolničar 3, Mikuš, Kavkler, Samar, Flerin, Lamut.

Islandci so do zmage prišli v zadnjih petih minutah tekme, ko so vodstvo Slovenije 59:61 s serijo 7:0 spreobrnili sebi v prid (66:61). Po minuti odmora je Slovenija prišla na 66:65, Jaka Klobučar je zadel še trojko za 70:68, a v zadnjem napadu po svoji ukradeni žogi le to žal tudi izgubil…

Slovenci do 20 let so na prvi tekmi evropskega prvenstva klonili proti Islandiji. Nasprotniki so bili bolj uspešni pri metu iz igre (40%-38%), razlika se je poznala predvsem pri metu za tri točke (36%-24%). Strelsko se je z 18 točkami med Slovenci najbolj izkazal Urban Klavžar, medtem ko je med Islandci najbolj izstopal Almar Atlason, ki je dosegel kar 27 točk. Slovenska reprezentanca bo na igrišče ponovno stopila že v nedeljo, ko se bo v drugi tekmi skupinskega dela pomerila proti Franciji.