Nerazpoloženi Dallas poražen proti bivšemu trenerju

Slab met in slaba igra v zadnji četrtini sta glavna razloga za nov poraz Dallasa, tokrat na gostovanju proti Indiani, ki jo vodi še v lanski sezoni trener Dallasa Rick Carlisle, ki pa zaradi okužbe s koronavirusom ni bil na klopi.

Luka Dončić je bil sicer prvi strelec srečanja, dosegel je  27 točk, imel pa tudi 9 skokov in 9 podaj, toda trojke je metal le 1:8, skupaj pa je Dallas zadel le 4 trojke iz 29 metov. Poleg Luke sta trojko zadela še Porzingis (2 trojki iz 6 metov) in Hardaway Jr., ki pa je za eno trojko porabil kar 9 metov.

Caris LaVert je za Indiano dosegel 26 točk, Sabonis je dodal 24 točk in 10 skokov.

Giannis je praktično lastnoročno prekinil zmagoviti niz sedmih zmag Houstna, saj je dosegel 41 točk in 17 skokov.

Odlično igro je na gostovanju za zmago Brooklyna prikazal tudi Kevin Durant, dosegel je 31 točk, na drugi strani enako število tudi Trae Young.

Najbolj napeta tekma se je igrala v Charlottu, kjer so domačini do zmage prišli po zaslugi dveh zgrešenih prostih metov De’Andre Foxa dve sekundi do konca tekme.