Neporaženi Houston v teksaškem derbiju še prek prvakov (VIDEO)

Houston Rocketsi so letošnji hit NBA lige, saj na uvodnih šestih tekmah še ne poznajo poraza. Tokrat so brez težav z 98:81 odpravili aktualne prvake iz San Antonia, ki so sicer nastopili brez Tima Duncana, Manuja Ginobilija in Tiaga Splitterja.

Houston je prvič po letu 1996 sezono začel z razmerjem 6/0- foto: nba.com/rockets

Odsotnost dveh centrov San Antonia je izkoristil Dwight Howard, zablestel z 32 točkami in 16 skoki ter tako prikazal letošnjo najboljšo predstavo. “Pogledali smo nekaj posnetkov in ga iskali na nizkem postu. Pomembno je, da pride v ritem,” je dejal trener Raket Kevin McHale, ki so z izjemo zadnje dobile prav vse četrtine, pred zadnjimi 12 minutami pa celo vodile za 26. “Moramo biti popolni, da smo najboljši. Ne moremo se zanesti le na enega posameznika. Delovati moramo kot skupina,” pa je pripomnil gostujoči strateg Gregg Poppovich, ki je v skladu s svojo prakso na drugi izmed dveh zaporednih tekem nekoliko odpočil prej omenjeno trojico.

Na drugi tekmi je Portland doma, prav tako brez težav, odpravil Dallas. Ključno prednost si je priboril v tretji četrtini, v katero je vstopil z deficitom 4 točk, a jo dobil s kar 35:18.