NBA: 15 ‘jurjev’ za Gentryja in 15. trojni dvojček za Jamesa

Iz večera v večer se v ligi NBA zaostruje boj za končnico in za posamezna mesta znotraj konferenc. Posledično so tekme vedno bolj napete, čustva pa izrazitejša.

Že drugo tekmo zapored je imel velike pritožbe na račun sojenja tekmec Houstna. Po Docu Riversu, ki je bil vmes s strani lige že kaznovan s 15.000 dolarji, je živce tokrat izgubil trener New Orleansa Alvin Gentry – po tekmi je bentil, da bi rad samo enake možnosti za zmago, skliceval pa se je na odločitev sodnikov, ki so pet minut pred koncem tekme piskali osebno napako med metom za tri točke Jamesa Hardna. Trenerjevo razburjanje je že med tekmo terjalo tehnično napako, po koncu izjave za medije po tekmi pa se je obrnil proti svojemu predstavniku za medije in mu dejal:  ‘Tole bo 15 ‘jurjev’.

Houston je slavil 107:101, Harden pa je dosegel 32 točk in 11 skokov. Anthony Davis je za domače dosegel 26 točk in 13 skokov. Je pa Houston v tretji četrtini vodil že za 20 točk.

Washington se je z zmago doma proti Indiani s tekmecem izenačil na četrtem mestu vzhodne konference. Razen začetnega vodstva gostov je Washington vseskozi vodil, največ v tretji in zadnji četrtini, ko je prednost znašala 21 točk. Bradley Beal je za domače dosegel 19 točk, Lance Stephenson za goste 25.

Pomembno zmago je na domačih tleh dosegel tudi San Antonio – premagal je Minnesoto in se z njo prav tako po izkupičku izenačil na lestvici zahodne konference. LaMarcus Aldridge je dosegel 39 točk in 10 skokov, pri gostih pa Karl-Anthony Towns 23 točk in 9 skokov.

Štiri ekipe imajo tako od petega do osmega mesta na zahodu 40 zmag in 30 porazov, izven končnice sta trenutno LA Clippers in Denver, ki je doživel poraz proti Memphisu, ki je tako prekinil niz 19-ih zaporednih porazov. Naslednjo tekmo Denver igra v Miamiju proti Dragićevi Vročici.

Cleveland je dosegel zmago v Chicagu, za katero pa je moral spet poskrbeti LeBron James, ki je dosegel petnajsti trojni dvojček v sezoni. Dosegel je 33 točk, 13 skokov in 12 asistenc. Na klop Clevelanda se ob polčasu zaradi slabega počutja ni vrnil trener Tyronn Lue, je pa bilo v postavi Konjenikov samo 9 igralcev, pripravljenih za igro.