Na mladih svet stoji: Krka na krilih Stavrova in Macure do suverene zmage

Košarkarji Krke so v 4. krogu AdmiralBet ABA lige še drugič zmagali v domači dvorani. Tokrat so bili z 80:66 (25:20, 22:17, 17:13, 16:16) boljši od Zadra.

Liga ABA, 4. krog, 17.10.
Krka – Zadar 80:66
 (25:20, 22:17, 17:13, 16:16)
Krka: French 2 (8 sk, 2 as), Gibbs 3, Stipčević 19 (5 sk, 3 as), Špan, Stavrov 20 (2 sk), Kosi 6 (5 sk), Stipaničev 5, Škedelj, Klobučar, Lapornik 8 (3 sk), Macura 17 (16 sk, 2 aS).

Krkaši so začeli v petorki Rok Stipćević, Andrej Stavrov, Luka Lapornik, Jan Kosi in Jurij Macura. Gostje so po dveh zadetih trojkah sredi 2. minute povedli z 8:2. Krkaši so jih hitro ujeli in v 5. peti minuti povedli z 11:10. Vuković je v naslednjem napadu goste ponovno povedel v vodstvo, ki pa je bilo njihovo zadnje na tekmi. Stavrov je Krkaše z dvema trojkama popeljal do vodstva + 7 (21:14), ob koncu četrtine pa je bilo 25:20. Drugo četrtino so s trojko Jordana odprli gostje in Krkin trener Damjanović je takoj zahteval minuto odmora. Po njej je Stavrov zadel tretjo trojko, gostje pa so v 15. minuti se še enkrat približali na dve točki zaostanka (30:28). Krkaši so nato naredili delni izid 12-1 in ob koncu 18. minute prišli do vodstva za 13 točk (42:29), ob polčasi pa so vodili s 47:37.

V tretji četrtini so se gostje nekajkrat približali na šest točka zaostanka, bližje pa jim ni uspelo priti. Krkaši so v zadnjih štirih minutah te četrtine naredili delni izid 10:2 in pred zadnjo četrtino so imeli že 14 točk prednosti (64:50). V zadnji četrtini so štirikrat povedli za 18 točk, tekmo pa so po zaslugi borbene igre in odličnega skoka mirno pripeljali do pomembne zmage.

Dalibor Damjanović, trener Krke:
»Čestitke fantom za borbe do samega konca. Kot sem napovedal pred tekmo, je bila zelo pomembna za obe moštvi, kar se je tudi videlo na parketu. Na začetku tekme smo bili zaradi teže tekme nekoliko prestrašeni. Tekma je bila izenačena. Imeli smo 10 točk prednosti ob polčasu, potem se nam je Zadar nekoliko približal. V zadnji četrtini smo jih zlomili in to je bila tudi ideja pred tekmo. Fantom sem rekel, da jih moramo premagati v želji, borbenosti, moštveni igri, da moramo biti močni kot pest, in to so tudi naredili. Čestitke fantom za veliko zmago. Jurij Macura in Andrej Stavrov sta danes imela v redu statistiko, a upam, da kot mlada igralca sedaj ne bosta poletela in mislila, da sta velika zvezdnika. Treba je delati naprej, ena zmaga ne pomeni ničesar, ena lastovka ne prinese pomladi. Čestitke tudi Zadru za korektno borbo.«

Ivan Perinčić, trener Zadra:
»Težka tekma. Sama priprava na tekmo je bila komplicirana, saj ima naš prvi center Luković zvit gleženj, na zadnjem treningu pred potjo pa si je Carter zvil še drugi gleženj. Brez njiju smo povsem drugačno moštvo. A to ni bilo odločilno na današnji tekmi. Odločilna je bila večja želja in ogromno število skokov v napadu Krke. 18 skokov v napadu je preveč celo za tri tekme, kaj šele za eno samo. To je bil ključ do zmage, saj Krka je dala 80 točk ob samo 9 asistencah, a kar 27 točk iz drugega napada.«