Na krilih Daliborja Đape prva za Šentjur, ki je ostal brez Bratoža

S tremi tekmami v soboto se je zaključilo nepopolno 3. kolo v 1.SKL, saj je bila tekma med Krko in Termami Olimia Podčetrtkom prestavljena. Helios Suns se s tekme v Rogaški Slatini, ki je bila v direktnem televizijskem prenosu na Sportklubu, domov vrača s tesnim porazom, na tekmah na Polzeli in v Šentjurju pa sta se zmag veselili domači ekipi. V sredini tekmi je Koper Primorska vknjižila prvo zmago v sezoni proti gostom iz Kranja.

1.SKL, 3. krog, 10.10.
ŠENTJUR : ZLATOROG LAŠKO 92:76 (25:29, 21:20, 28:15, 18:12)
Šentjur: Habat 13, Špan 6, Tabak 7, Držić 14, Đapa 19, Samac 4, Ledl 13, Ahmedović 16.
Zlatorog Laško: Benson 16, Jereb 8, Požin 11, Glavan 5, Stipaničev 10, Grušovnik 3, Ličen 9, Routt 14.

Košarkarji Šentjurja so prišli do prve zmage v sezoni. Navkljub odsotnosti prvega organizatorja igre Domna Bratoža, ki zaradi poškodbe kolena dlje časa na bo na voljo trenerju Alešu Pipanu, so pred domačo publiko v drugem polčasu s 46:27 nadigrali Zlatorog in zmagali z 92:76. Šentjur, ki je v prvi četrtini zaostajal že za devet točk, je glavo nad vodo držal z odličnim metom za tri točke. Do 25. minute, ko se je prebil v vodstvo s 57:56, je trojke metal 8:12. Čeprav je istočasno izgubljal skok, je z borbeno obrambo nadoknadil primanjkljaj in se od dobri predstavi nove okrepitve, Daliborja Đape, prebil v ospredje (74:61).

Đapa je bil z 19 točkami (met iz igre 6:10), šestimi skoki in štirimi podajami najbolje ocenjeni igralec tekme (indeks 28). Šestnajst točk je za domače dosegel Emir Ahmedović (met 8:9), pri gostih pa jih je prav toliko zbral Casey Bryan Benson (met 3:13).

V 4. krogu (17. 10.) bo Šentjur gostoval v Domžalah, Zlatorog pa v Podčetrtku.