MŽRKL: Celjanke tudi iz Zenice z zmago

Košarkarice Athlete Celja tudi po petem preizkusu v Jadranski ligi ne poznajo poraza. Na gostovanju v Zenici so slavile zmago z 81:73.

Slovenske prvakinje so ritem igri narekovale od samega začetka tekme. Na krilih znova izjemne predstave Marice Gajić, ki je že v prvem polčasu dosegla 17 točk (6/7 za dve, 5/6 PM, 7 skokov, indeks 31), so na odmor odšle z 11 točkami naskoka (32:43). V nadaljevanju so domačinke izkoristile težave Celjank z osebnimi napakami, saj so v že v tretjem delu svojo četrto prejele Maja Erkić (22. minuta), Marica Gajić (27.), Eva Lisec (28.) in Rebeka Abramovič (29.). Čelik se je tako v 27. minuti po delnem nizu 9:2 dokopal do vodstva s 50:49, mladinski reprezentantki Larisa Ocvirk in Anamaria Prezelj pa sta poskrbeli, da je bil po 30 minutah izid poravnan na 60. točko. Po izenačeni igri je bilo odločilno obdobje med 35. in 39. minuto. Po vodstvu s 65:64 je Erkićeva dosegla osem izmed 16. točk, Athlete pa si je z nizom 10:2 dokončno zagotovil zmago.

Slovenski teden na Jadranu se bo zaključil v četrtek, ko bodo na parket stopile še Grosupeljčanke. Te bodo v ŠD Brinje ob 20.30 gostile Badel iz Skopja, ki na dosedanjih štirih tekmah še ni okusil slasti zmage. Triglav je v 7. kolu prost.