MVP Rizman blestel ob zmagi nad Podčetrtčani, 100-ica na Podnu

Rubrika: Nižje slovenske lige

Za moštvi v 2. SKL je 12. kolo. Celjani so pred 500 glavo množico v domači dvorani v derbiju kola s 97:90 ugnali Podčetrtčane, Sežanci so prekinili niz Plame pur, škofjeloški LTH Castingsa pa je visoko s 100:64 ugnal zadnjeuvrščene Grosupeljčane.

Celjani v derbiju ugnali Podčetrtčane. (Foto: KK Celje/Andraž Purg)

2. SKL, 12. kolo, 5.1.
Parklji – ECE Triglav 62:69 (18:18, 12:16, 14:18, 18:17)
(Kovačević 14 in 10 skokov, Zajc 13; Vojićić, Sattler in Julević (7 skokov) po 15)

Z Davorjem Sattlerjem okrepljeni Kranjčani so v Ljubljani prišli do 7. zmage in se povzpeli na 4. mesto. Parklji so tokrat izjemno slabo metali izza črte 6,75. Poizkusili so kar 37-krat (za 2 točki le 24-krat), žoga pa je pot skozi obroč našla le v 6 primerih. Večji del tekme so bili v ospredju Kranjčani, ki so v zadnjih 5 minut krenili z 10 točkami prednosti (52:62), domači pa so se z delnim izidom 8:0 povsem približali (60:62). Tedaj so zmago gostov zagotovili izkušeni Tomo Čajič, Sattler in Mensud Julević.

LTH Castings – Grosuplje 100:64 (13:14, 29:18, 27:15, 31:17)
(Vesel 23 in 6 skokov, Prepelič 20; Savič 15, Snoj 11 in 11 skokov)

Škofjeločani so obračun proti zadnjeuvrščenemu moštvu lige pričeli zelo slabo in bili po 10 minutah igre v zaostanku. Povsem drugačen obraz so varovanci Jake Hladnika pokazali v nadaljevanju obračuna, blestela pa sta predvsem Matic Vesel in Bine Prepelič, ki sta zadela vseh 5 poizkusov za 3 točke in skupaj zbrala 43 točk. Grosupeljčani na drugi strani s predstavo niso navdušili in še naprej ostajajo zasidrani na zadnje mesto drugoligaške lestvice.

Troti – Brinox Medvode 77:72 (20:17, 18:19, 19:14, 20:22)
(Mežan 19, 6 skokov in 6 podaj, Janc 16; Mišič 18 in 5 skokov, Tovilović 15)

Novomeški Troti so na domačem terenu odigrali 6. tekmo in prišli še do 4. zmage. Tokrat so z 31:37 izgubili skok z Medvodčani, a vseeno prišli do pomembne zmage, s katero so se na lestvici izenačili prav s četo Andreja Božiča. Ta je po slabšem začetku, bilo je 18:9, sicer hitro ujela domačine, a usoden je bil zaključek tretje in pričetek zadnje četrtine. V 29. minuti je še bilo 50:50, nato pa so Troti z delnim izidom 15:0 prišli do visoke prednosti in na dokaj miren način zaključili obračun sebi v prid.

Plama pur – Mesarija Prunk Sežana 56:73 (21:20, 8:20, 13:15, 14:18)
(Srebovt 31 in 8 skokov, Sajevic 9; Trampuš 19 in 8 skokov, Abramović 15)

Po treh zaporednih zmagah je Plama pur tokrat vendarle morala priznati premoč. V Primorskem derbiju so Bistričani bili premalo razpoloženi v napadu in tako niso bili kos precej bolj razpoloženim Sežancem. Pri Plami pur je izstopal le Anže Srebovt, ki je zbral več kot polovico točk domačih, z “le” 9 točkami pa mu je sledil Grega Sajevic. V celotnem obračunu so domači iz 25 poizkusov zadeli le 2 meta za 3 točke, kar je bilo premalo za presenečenje proti favoriziranim gostom.

Portorož – Hrastnik 77:86 (27:16, 19:30, 18:16, 13:24)
(Cole 20 in 14 skokov, Miklavčič 19; Babič (7 skokov) in Čergič po 21)

Tako kot Grosupeljčani, tudi Portorožani ne najdejo poti iz krize. Čeprav so tokrat proti Hrastniku na domačem parketu tekmo odlično pričeli in v drugi četrtini že povedli tudi z 12 točkami prednosti (35:23), so zabeležili že 7. zaporedni poraz. Po 21 točk sta pri gostih zbrala prva strelca tekme Matic Babič in Marko Čergič, pri domačih je Timoty Robert Cole zbral 20 točk, tekmo pa zaradi izključujoče napake predčasno zaključil Aleks Cvetičanin.

Celje – Terme Olimia Podčetrtek 97:90 (21:31, 22:25, 35:9, 19:25)
(Rizman 33 in 11 skokov, Grušovnik 22 in 13 skokov; Milašinović (8 podaj) in Švigelj (10 skokov) po 19)

Derbi 12. kola se je odvijal v Celju, kamor je pripotovala ekipa Terme Olimia. Podčetrtčani so do tega obračuna klonili le proti Kranjčanom, zdaj pa so po porazu proti četi Vladimirja Rizmana prvo mesto na lestvici predali Sežancem. Odločila je tretja četrtina, ki so jo domači dobili s kar 26 točkami razlike (35:9), blestel pa je predvsem Jan Rizman, ki je s statističnim indeksom 38 postal tudi MVP kola.

MVP kola
Jan Rizman (Celje) – 31 minut, 33 točk (10/10 za dve, 3/8 za tri, 4/7 prosti meti), 11 skokov, 2 podaji, 4 osebne napake, 6 izsiljenih osebnih napak, 2 pridobljeni žogi, 2 izgubljeni žogi; +/- = +9, indeks 38.