Mladinke še drugič boljše od Turkinj

V Slovenj Gradcu je reprezentanca deklet do 18 let opravila še z drugo pripravljalno tekmo pred evropskim prvenstvom v Celju. Izbranke Damirja Grgiča so bile še drugič v dveh dneh boljše od turških vrstnic (74:59). Ekipo na Koroškem do konca drugega ciklusa priprav čakata še torkova treninga.

Turkinje so na drugi medsebojni tekmi v uvodu obračuna zaigrale veliko bolje kot v nedeljo in prvi polčas dobile s 30:28. Po odmoru so naša dekleta zaigrala veliko bolj agresivno v obrambi, hitreje v napadu ter bolje skakale. Po prvih 20 minutah so skok izgubljale s 27:20, nato pa do konca tekme nasprotnicam dopustile vsega dva skoka (40:29). Dokončno so se odlepile na začetku zadnje četrtine, ko so z nizom 12:0 ušle na 60:47.