Mladinci Olimpije šokirali Zadar in ostali v igri za F4

Košarkarji Petrol Olimpije so na tekmi četrtega kola turnirja mladinske Lige ABA v Jazinah ugnali gostitelje turnirja, košarkarje Zadra, s 87:81. Na jutranji tekmi sobotnega razpored so mladi Zmaji doživeli poraz proti Budućnosti VOLI (70:79).

Mladinska Liga ABA, turnir Zadar, 1.12.
Zadar – PETROL OLIMPIJA 81:87 (19:15, 18:23, 15:23, 29:26)
Petrol Olimpija:
 Klavžar, Andolšek Heine 8 (9 podaj), Cerkvenik, Vujačić 25, Daneu 5, Sagadin 7, Malovčič 7, Janežič 12 (8 skokov), Blatnik 7, Urukalo, Šćekić 16 (10 skokov), Kuzmanić.

Mladinsko moštvo Petrol Olimpije je na turnirju mladinske Lige ABA na obračunu četrtega kola zabeležilo drugo zmago. Košarkarji glavnega trenerja Žige Mravljaka so z odlično igro v Športni dvorani Jazine ugnali gostitelje turnirja, košarkarje Zadra, s 87:81, in pred zadnjim dnem ostajajo v igri za mesto na zaključnem turnirju tekmovanja.

Zmaji so nadzor nad potekom igre prevzeli v drugi četrtini, ki so jo dobili s petimi točkami razlike, na glavni odmor pa odšli s točko prednosti (38:37). V tretjem delu igre so svoje delo iz uvodnega polčasa nadgradili, ko pa so se domačini v zadnjih minutah tekme približali, sta odgovornost in žogo v svoje roke vzela Petar Vujačić in Jernej Andolšek Heine, prvi s polaganjem, drugi z zadetim metom za tri točke, v sami končnici pa so Ljubljančani le še dokončali svoje delo z mirnim izvajanjem prostih metov in se na koncu veselili zanesljive zmage.

Petar Vujačić je vnovič presegel mejo 20 točk in bil s 25 točkami najboljši strelec Petrol Olimpije. Nemanja Šćekić je s 16 točkami in desetimi skoki v statistiko vpisal še drugega dvojnega dvojčka dneva, Blaž Janežič pa je dodal 12 točk in osem skokov. Svoje soigralce je zelo dobro razigral Jernej Andolšek Heine, ki je zbral devet podaj in osem točk.

Zadnji dan turnirja v Zadru čaka Zmaje težko delo. V nedeljo ob 12.45 se bodo udarili z beograjsko Crveno zvezdo mts, ki je zaenkrat še edino neporaženo moštvo turnirja v dalmatinskem mestu.

Žiga Mravljak, glavni trener Petrol Olimpije U19:
»Fantje so si zmago več kot prigarali in zaslužili. Upoštevajoč vse, kar se je dogajalo na tem turnirju je zmaga nad Zadrom za nas zelo pomembna, saj z uspehom ostajamo v igri za uvrstitev na zaključni turnir. Seveda bo za uvrstitev na finalni turnir v nedeljo potrebno premagati Crveno zvezdo mts. Statistično gledano smo na vseh tekmah tega turnirja izredno učinkoviti. Odstotek meta za dve in tri točke je ves čas visok, v oči pa bode število izgubljenih žog, ki je previsoko, ter skok v napadu naših tekmecev. Enostavno ne zmoremo nadzorovati tega skoka, kljub temu, da si fantje tega želijo, in če želimo na nedeljski tekmi računati na zmago, je skok zagotovo eden izmed segmentov košarkarske igre, ki ga bomo morali proti visokoraslim in atletskim košarkarjem Crvene zvezde mts popraviti. Še enkrat čestitke fantom za zmago nad Zadrom.«

1.12.
Petrol Olimpija – BUDUĆNOST VOLI 70:79 (21:21, 17:27, 15:14, 17:17)
 Klavžar, Andolšek Heine 15 (7 skokov), Cerkvenik, Vujačić 20, Daneu 4, Sagadin, Malovčič, Janežič 14 (10 skokov), Blatnik 2, Urukalo, Šćekić 15 (14 skokov), Kuzmanić.

Košarkarji mladinske ekipe Petrol Olimpije so na tekmi tretjega kola turnirja mladinske Lige ABA doživeli drugi poraz. V Zadru so mlade Zmaje ugnali košarkarji podgoriške Budućnosti VOLI (79:70), ljubljansko moštvo pa je bilo v igri za zmago vse do zadnjih minut tekme.

Četa Žige Mravljaka je obračun z moštvom iz Podgorice začela zelo dobro in po petih minutah igre vodila že s 13:4, nato pa so Ljubljančani nekoliko popustili in v drugem delu tekme Budućnosti dovolili, da diktirajo tempo igre na parketu. Toda kljub temu, da je Budućnost v tretji četrtini vodila že s 56:43, se je ljubljanska ekipa uspela vrniti v igro (62:67), na koncu pa je košarkarjem Petrol Olimpije zmanjkalo moči za nov veliki preobrat.

Najboljši strelec Petrol Olimpije je bil z 20 točkami Petar Vujačić, Jernej Andolšek Heine je vknjižil 15 točk in sedem skokov, Nemanja Šćekić in Blaž Janežič pa sta s 15 točkami in 14 skoki oziroma 14 točkami in desetimi skoki v statistiko vpisala dvojnega dvojčka.

»Tekme, ki jih igramo na tem turnirju so za nas nekaj novega. Z vsem spoštovanjem do našega prvenstva, pa vendar je treba omeniti, a nobena tekma v slovenskem mladinskem prvenstvu se ne more primerjati s temi. Igramo košarko! Kot zmage slavimo, tudi poraze prenašamo z dvignjenimi glavami! Ko igralci na igrišču naredijo vse, kar je v njihovi moči, da bi tekmo zmagali, pa ti nekdo to vzame zaradi neznanih razlogov, potem to boli! Težko jim je pojasniti, zakaj si izgubil tekmo… Delali smo napake, vendar košarka je igra napak pa kljub temu si takšnega odnosa fantje niso zaslužili. Občutek, ko po tekmi v garderobi stojiš pred fanti in slišiš ihtenje ter vidiš solze v očeh in razočaranje, po tem, ko ti je nekdo nekaj vzel za kar si garal je neopisljiv. Hkrati pa je to občutek, ki da jasno vedeti, da je EKIPA na igrišču pustila srce in dala vse od sebe. Zaradi tega sem na njih izredno ponosen in jim moramo čestitati! Zvečer nas čaka najlažja tekma na tem turnirju. Igramo z domačim Zadrom in glede na videno, lahko pričakujemo polno dvorano z navijaško skupino Tornado Zadar, ki je na vseh njihovih tekmah pričara fenomenalno vzdušje! Za takšne tekme se trenira, in vse kar želim od fantov na večerni tekmi je, da uživajo v tem vzdušju, dajo še naprej svoj maksimum in se igrajo košarko!«