Milwaukee še tretjič boljši od Miamija, Denver in prvaki povedli

Miami je le še poraz oddaljen od predčasnega konca sezone, saj je Milwaukee tudi na prvi tekmi na Floridi prepričljivo slavil in sedaj v seriji vodi že s 3:0.

Domačini so povedli samo s prvim košem, potem pa je Milwaukee praktično skozi celotno tekmo povečeval vodstvo, v zadnji četrtini je razlika znašala že 32 točk.

Za goste je Middleton dosegel 22 točk, Holiday 19 in 12 asistenc, Giannis pa 17 točk in 17 skokov.

Za Miami je nekoliko boljšo predstavo od prvih dveh tekem prikazal Butler, ki je dosegel 19 točk, Adebayo jih je dodal 17. Tretji najboljši strelec je bil Bjelica, ki je dosegel 14 točk.

Goran Dragić je tekmo začel v prvi peterki, dosegel je 8 točk.

Kako dominanten je Milwaukee v zadnjih dveh tekmah priča podatek, da je Miami v tem času vodil samo 17 sekund, na drugi strani Milwaukee 93 minut in 49 sekund.

Miami prvič po letu 2010 v končnici zaostaja s 3:0, nobeni ekipi v zgodovini pa se po takem zaostanku še ni uspelo vrniti.

Navijači v Miamiju, zbralo se jih je 17.000, so imeli možnost cepljenja s cepivom Moderna, kdor je to možnost izkoristil, je imel v klubski trgovini še dodaten 10% popust.

Prvaki so na prvi domači tekmi po odlični tretji četrtini še drugič zapored premagali Phoenix in tako povedli v seriji z 2:1. Ob koncu tekme se je sicer Phoenix uspel približati na manj kot 10 točk zaostanka, toda prvaki so vedno odgovorili, na koncu pa sta bila izključena tudi dva igralca Phoenixa, Devin Booker (nešportna osebna napaka nad Schroderjem) in Jae Crowder (po pregovarjanju s Schroderjem) in tekma je bila odločena.

Anthony Davis je dosegel 34 točk, James 21, Schroder pa 20. Za Phoenix, za katerega je sicer igral Chris Paul, vendar presedel skoraj cel drug polčas, je Ayton dosegel 22 točk, Booker pa 19.

Pomembno zmago je na gostovnaju dosegel Denver, ki je zmagal v Portlandu in povedel v seriji z 2:1. Po zaostanku za več kot 10 točk v zadnjih minutah se je Portlandu po trojki McColluma še uspelo približati na 3 točke, sekundo pred koncem pa je s košem tekmo dokončno odločil Jokić, ki je na koncu dosegel 36 točk in imel 10 skokov in 5 asistenc. Austin Rivers je dosegel 21 točk, od tega tudi 5 trojk. Odlično partijo je prikazal Campazzo, ki je 11 točkam dodal 8 skokov in prav toliko asistenc.

Lillard je za domače dosegel 37 točk, Nurkić je zbral 13 točk, 13 skokov in 6 asistenc.