Milwaukee še čaka na nasprotnika, 7. tekmo izsilil tudi Portland

Milwaukee Bucks tudi po 6. tekmi med Philadelphio 76ers in Toronto Raptors niso dobili tekmeca v finalu vzhodne konference. 76ers so namreč rezultat v zmagah poravnali na 3:3, odločilno 7. tekmo pa so izsilili tudi košarkarji Portland Trail Blazers.

Toronto Raptors in Denver Nuggets so imeli na gostovanjih prvo zaključno žogico za preboj v konferenčni finale, a tako eni kot tudi drugi jo niso uspeli izkoristiti. Raptorsi so se na gostovanju v Philadelphii že ob polčasu znašli v zaostanku 15 točk, ko so domačini v 2. minuti zadnje četrtine povedli z 91:67, pa je bilo jasno, da bo serijo odločila zadnja 7. tekma.

Precej bolje so začeli košarkarji Denverja, ki so že v prvi četrtini povedli za 10 točk (20:30), a Portland se je na krilih Damiana Lillarda in CJ McColluma vrnil že pred glavnim odmorom. Nuggets so v tretji četrtini dvakrat še uspeli povesti (60:61 in 75:76), kaj več pa jim domačini niso dopustili.