Milwaukee nadigral Heat v drugem polčasu; Dragić skromen

Sinočnji dvoboj Miami Heat in Milwaukee Bucks je bila tekma dveh polčasov. Prvega so dobili domačini s Floride z 62:42 in bili na prepričljivi poti do zmage nad prvouvrščenim moštvom Vzhoda in potencialnim nasprotnikom v prvi rundi končnice. Drugi polčas je bil popolnoma v znamenju Bucksov – dobili so ga s kar 71:36. Sploh prvič v zgodovini lige NBA se je zgodilo, da je moštvo, ki je ob polčasu zaostajalo za 20 točk ali več na koncu slavilo z razliko 15+. Giannis Antetokounmpo je tako še okrepil svoje možnosti za osvojitev titule najboljšega igralca rednega dela sezone. Ob metu iz igre 12/19 je dosegel 33 točk, temu pa dodal še kopico skokov in asistenc. Goran Dragić ni imel svojega večera. V 19-ih minutah na terenu je zadel zgolj dvakrat in se ustavil pri štitirih točkah.

Glavni protikandidat za naslov MVP-ja James Harden se je hitro odzval na fantastično predstavo in svoje Rocketse popeljal do sicer pričakovane zmage nad Phoenix Suns. Moštvo trenerja Igorja Kokoškova se je celo tekmo izmenjevalo v vodstvu s Houstonom, a na koncu moralo priznati premoč. Harden je v 42-ih minutah k zmagi prispeval 41 točk, 11 asistenc in 9 skokov ter 6 ukradenih žog.

Liga NBA jutri

Miami Heat – Milwaukee Bucks 98:113
Winslow 20, Whiteside 14 in 11 skokov, Dragić 4; Antetokounmpo 33, 16 skokov in 9 asistenc, Middleton 21 in 8 asistenc.

Philadelphia 76ers – Sacramento Kings 123:114
Butler 22 in 7 asistenc, Embiid 21 in 17 skokov; Fox in Barnes po 16.

Detroit Pistons – Los Angeles Lakers 111:97
Galloway 23, Jackson 20, Drummond 19 in 23 skokov; McGee 20 in 13 skokov, Caldwell Pope 17.

Washington Wizards – Charlotte Hornets 110:116
Beal 40, Green 20; Walker 28, Lamb 18.

New Orleans Pelicans – Portland Trail Blazers 110:122
Randle 45, 11 skokov in 6 asistenc, Jackson 16; Lillard 24 in 7 asistenc, McCollum 23.

Houston Rockets – Phoenix Suns 108:102
Harden 41, 11 asistenc in 9 skokov, Gordon 19; Booker 29 in 7 asistenc, Oubre 22.

San Antonio Spurs – New York Knicks 109:83
Aldridge 18 in 11 skokov, Forbes in DeRozan (7 asistenc) po 13.

Los Angeles Clippers – Chicago Bulls 128:121
Gallimari 27, Harrell 26; LaVine 31, 7 asistenc in 7 skokov; Lopez 22 in 8 skokov.

Slovenca v Ligi NBA

Goran Dragić (Miami Heat) – 4 točke (2/7 za dve, 0/2 za tri), 4 skoki, 3 asistence in 1 osebna napaka v 19-ih minutah. +/- = -16

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – Naslednja tekma 19. marca proti New Orleans Pelicans.