Mijanovič tik pod vrhom, Fifolt 1. skakalec, Dragšič od leta 2019

Rubrika: Naši na tujem

V Avstriji danes ne igrajo tekem, jutri. Ob pogledu na prvenstveno lestvico pa ima obilo zadovoljstva slovenski trener Rade Mijanovič. Njegova Arkadia Traiskirchen Lions zaseda visoko 2. mesto. Od 22. oktobra do danes so odigrali 10 tekem, izgubili so le enkrat. Za nameček so se uvrstili še v finale pokala.

Mijanović je v Avstriji zadnji dve leti – sprva je bil klican na pomoč, da reši Arkadio, kar mu je v sezon 2021/22 uspelo, potem pa je dobil novo pogodbo. V Avstriji je sredi 3. sezone.

Dobro delo ni ostalo neopaženo: letos je bil tudi selektor mladinske avstrijske reprezentance.

V Avstriji od leta 2019 uspešno deluje tudi Ervin Dragšić, ki vodi Graz, v tem hipu 7. ekipo avstrijske lige.

Na 10. mestu avstrijske lige pa je Vienna D.C. Timbervolves, kjer nase opozarja Žiga Fifolt (15.8 točke, 12.3 skoka in 1.8 podaje na tekmo).

V St. Pöltnu dobro igra Matej Kavaš, ki na tekmo beleži 19.6 točke, 5.8 skoka in 1.3 podaje!