Middleton in Giannis preselila serijo nazaj v Brooklyn na sedmo tekmo

Po prevladi Brooklyna na prvih dveh tekmah je večina strokovnjakov napovedovala nov polom Milwaukeeja v končnici in že iskala novega trenerja. Toda poškodba Irvinga (in že od prej Hardna) je serijo obrnila na glavo – z novo domačo zmago so Giannis in soigralci izsilili sedmo tekmo.

Khris Middleton je dosegel 38 točk, Giannis jih je dodal 30, imel tudi 17 skokov, domačini pa so vodili celo tekmo, odločilen niz 14:0 pa naredili dobrih osem minut pred koncem tekme, ko je prednost prvič narasla na 19 točk, kasneje pa kmalu na 21 in Brooklyn se ni več uspel vrniti v tekmo.

Za Brooklyn je Durant dosegel 32 točk in 11 skokov, nekoliko boljšo predstavo je na drugi tekmi po poškodbi prikazal Harden, dosegel je 16 točk, vendar je še vedno očitno, da njegovo stanje ni optimalno.