Miami v drugo boljši od Detroita, poraz Dallasa, odlični Brooklyn

Miami se je še drugič v treh dneh doma pomeril z Detroitom, na dan, ko se v ligi NBA spominjajo Martina Luthra Kinga mlajšega, je bil boljši s 113:107. Dallas je po slabem drugem polčasu sklonjenih glav zapušča Tampo, na koncu je bilo 116;93 za Toronto.

Goran Dragić je bil med boljšimi igralci v svoji ekipi, ki še vedno ne more računati na nekatere nosilce. Dosegel je 22 točk, 3 skoke in 3 podaje, najboljši strelec pa je bil Bam Adebayo, ki je dosegel 28 točk in 11 skokov. Za Detroit je Jerami Grant dosegel 27 točk, bivši igralec Miamija Wayne Ellington pa 24.

Tekma, ki se je sicer zaradi testiranj na corona virus začela s peturno zamudo, je v prvi četrtini minila v znamenju Detroita, ki je povedel že za 19 točk. Do polčasa je Miami zaostanek znižal na 6, tekmo pa odločil v tretji četrtini, ki so jo Dragić, ki je tekmo začel v prvi peterki, in soigralci dobili z rezultatom 33:19.

Dallas, še vedno brez Dorian Finney-Smitha, Maxi Kleberja, Dwight Powella in Josh Richardsona, je doživel še tretji zaporedni poraz. Na gostovanju v Tampi, kjer letos domače tekme igra Toronto, je bil do polčasa še konkurenčen domačinom, nato pa se je Toronto odlepil in vztrajno višal razliko, ki je bila najvišja, 23 točk, prav ob koncu.

Luka Dončić je dosegel 15 točk, 9 asistenc in 7 skokov, igralci Toronta pa so na njem neprestano vršili pritisk v obrambi, tako da ni mogel razviti svojega stila igre. Porzingis je dosegel 23 točk, ob koncu tekme pa je bil zaradi ugovarjanja sodnikom izključen tudi trener Dallasa, Rick Carlisle. Za Toronto je Lowry dosegel 23 točk, Chris Boucher s klopi 21 točk in 10 skokov. V ekipo Dallasa se je po poškodbi vrnil  Tim Hardaway Jr., ki pa je zgrešil vseh 12 metov iz igre, kar v dresu Dallasa ni ‘uspelo’ še nobenemu igralcu. Največ zgrešenih metov brez zadetega, 17, pa ima njegov oče – Tim Hardayay, v dresu Golden State-a leta 1991.

Dallas nadaljuje s serijo napornih gostovanj, naslednja je na vrsti Indiana.

V Brooklynu so gledalci spremljali pravo poslastico med domačini in Milwaukeejem. Še drugič je parket v novem dresu z zmago zapuščal James Harden, ki se je takoj ujel s Kevinom Durantom. V izjemno izenačeni tekmi sta se ekipi kar 19-krat izmenjali v vodstvu, ključno trojko pa je dobrih 30 sekund do konca zadel Kevin Durant. Po hitrem košu Giannisa in izgubljeni žogi Duranta na drugi strani je imel Middleton dvakrat možnost z metom za tri točke zadeti za zmago, vendar je bil neuspešen, ob zadnjem metu se je ob zvoku sirene žoga dvakrat odbila od obroča.

Durant in Harden sta prva soigralca, ki sta na obeh prvih tekmah oba presegla mejo 30-ih točk, skupno pa po številu doseženih točk na prvih dveh tekmah na drugem mestu, dosegla sta 138 točk – več, 151, sta jih dosegla le Wilt Chamberlain in York Larese, toda od tega Chamberlain sam 139.

Harden je dosegel 34 točk in 12 podaj, Durant 30 točk in 9 skokov. Giannis je na koncu zbral 34 točk, 12 skokov in 7 podaj.

Presenečenje pa so pripravili igralci Golden State-a, ki so v Los Angelesu po zaostanku v prvem polčasu proti prvakom za 19 točk v drugem polčasu prišli do preobrata in zmagali. Odločilno trojko je preko Davisa dosegel Steph Curry, ki je imel v naslednjem zgrešil težko polaganje, s katerim bi odločil tekmo, na drugi strani pa je po pozno klicani minuti odmora domačih LeBron James iz težkega položaja zgrešil trojko ob zvoku sirene.

Curry je dosegel 26 točk, Oubre po slabem začetku 23, na drugi strani Schroeder 25.