Miami šokiral Warriorse; Dragić prvi strelec ekipe

Goran Dragić je s 27 točkami (25 v prvem polčasu) bil prvi strelec Miami Heat v nepričakovani zmagi proti Golden State Warriors. Zvezda dneva je kljub temu Dwyane Wade, ki je z noro trojko ob tablo domačinom prinesel zmago.

Miami Heat so z zmago nad aktualnimi prvaki končali niz slabših predstav. Z zdravim Gogijem še vedno lahko upajo na uvrsitev v končnico. S trenutnim razmerjem zmag in porazov (27-33) na Vzhodu zaostajajo zgolj eno zmago za osmouvrščenimi Hornetsi.

Še eno odlično predstavo je pokazal Luka Dončić, ki so mu tokrat zmanjkale zgolj tri podaje za ponovni trojni dvojček. Dallas Mavericks so ugnali Indiana Pacers s 110:101.

Liga NBA 28. 2. 2019

Dallas Mavericks – Indiana Pacers 110:101
Dončić 26, 10 skokov in 7 asistenc, Brunson 24; Bogdanović 22, Matthews 20.

Miami Heat – Golden State Warriors 126:125
Dragić 27, Wade 25;  Thompson 36, Durant 29.

Charlotte Hornets – Houston Rockets 113:118
Walker 35, Lamb 18 in 14 skokov; Harden 30, Capela 23in 17 skokov.

Brooklyn Nets – Washington Wizards 116:125
Russell 28, Napier 22; Beal 31, Ariza 23 in 10 skokov.

Atlanta Hawks – Minnesota Timberwolves 131:123*
Young 36, 10 podaj in 8 skokov, Collins 34; Towns 37, Wiggins 21.
*po podaljšku

Boston Celtics – Portland Trail Blazers 92:97
Irving 31, Tatum 14; Lillard 33, Harkless 17 in 10 skokov.

Memphis Grizzlies – Chicago Bulls 107:109
Bradley 23, Conley 21; LaVine 30, Markkanen 22 in 10 skokov.

San Antonio Spurs – Detroit Pistons 105:93
Aldridge 24, Belinelli in DeRozan (13 skokov) po 17; Jackson 22, Griffin 17.

Utah Jazz – Los Angeles Clippers 111:105
Mitchell 32, Gobert 20; Gallinari in Williams po 18.

Sacramento Kings – Milwaukee Bucks 140:141*
Hield 32, Bogdanović 25, 8 skokov in 8 asistenc; Bledsoe 26, 12 skokov in 13 asistenc, Brogdon 25.

Los Angeles Lakers – New Orleans Pelicans

Slovenca v Ligi NBA

Goran Dragić (Miami Heat) –27 točk (3/4 za dve, 4/7 za tri, 9/9 prosti meti), 3 skoki, 1 asistenca, 2 izgubljeni žogi, 6 osebnih napak v 20 minutah. +/- = 13

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 26 točk (6/8 za dve, 3/8 za tri, 5/7 prosti meti), 10 skokov, 7 asistenc, 7 izgubljenih žog, 3 osebne napake v 32 minutah. +/- = 0