Miami preko Houstna, fenomenalna Jokić in Curry

Miami, še vedno brez Jimmy Butlerja, manjkala pa sta tudi Bam Adebayo in Tyler Herro, je upravičil vlogo favorita in doma prepričljivo premagal Houston. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo domači dobili z rezultatom 35:19.

V vedno boljši formi igra Goran Dragić, ki je bil drugi strelec ekipe, dosegel je 19 točk, imel pa tudi 6 skokov in 5 asistenc. Kendrick Nunn je za domače dosegel 30 točk, od tega 6 trojk, imel je tudi 7 skokov in 8 asistenc.

V sredo Miami gostuje v San Antoniu.

Denver je v košarkarskem trilerju po dveh podaljških premagal Memphis. Še enkrat več je bravuro na igrišču prikazal Nikola Jokić, dosegel je 47 točk, tudi odločilno trojko ob koncu drugega podaljška, 15 skokov in 8 asistenc. Na drugi strani je bil odličen tudi Ja Morrant, ki je dosegel 36 točk, 12 asistenc in 8 skokov.

Vlatko Čančar je igral 11 minut, dosegel 2 točki ter imel po en skok, asistenco in ukradeno žogo.

Še naprej vesoljske predstave kaže Steph Curry – ob zmagi svoje ekipe proti Philadelphiji je dosegel 49 točk, ponovno pa je dosegel kar 10 trojk.

V derbiju večera je Phoenix po podaljšku premagal Milwaukee, Middleton je s trojko najprej izenačil, potem pa je Booker zadel enega izmed dveh prostih metov za novo zmago Phoenixa. Tekma je imela tudi zgodovinski pridih, saj je Chris Paul na petem mestu večne lestvice asistentov v ligi prehitel Magic Johnsona.