Miami poražen v Indiani, 43 točk Irvinga in Davisa

V noči iz petka na soboto se Goran Dragić z Miamijem ni uspel prebiti do 7. zmage v letošnji sezoni. Na 15. tekmi v sezoni je Vročica zabeležila 9. poraz, Gogi pa je tekmo končal pri 8 točkah in 5 skokih. Strelski šov sta tokrat uprizorila Kyrie Irving in Anthony Davis, ki sta Boston oz. New Orleans vodila do nove zmage.

Odlično so tekmo v Indiani odprli košarkarji Miamija, ki v začetku letošnje sezone celo bolje igrajo v gosteh kot doma. V prvi četrtini so povedli že z 12 točkami prednosti (15:27), nato pa je so domačini pripravili delni izid 29:5, s katerim so se prebili do vodstva s 44:32. Od tedaj naprej Pacersi vodstva niso več spustili iz rok, edini, ki je držal stik z domačimi pa je bil Josh Richardson. Prav 25-letni Američan je Miami minuto in pol pred koncem približal na vsega 3 točke zaostanka (92:89), za kaj več pa je gostom zmanjkalo časa in moči.

Še naprej z odličnimi predstavami na domačem terenu nadaljuje Philadelphia, ki velja za edino moštvo v Ligi NBA, ki v domači dvorani še ni izgubilo (8-0). Strelsko sta blestela Kyrie Irving in Anthony Davis, ki sta zbrala po 43 točk.

V Dallas prihajajo prvaki

Jutri, v nedeljo, ob 2.30 uri po našem času, se bo na parket znova vrnil Luka Dončić, ki bo skupaj s soigralci v domačem American Airlines Centru pričakal prvake iz Golden Stateja. Zadnjih 7 medsebojnih obračunov je pripadlo Bojevnikom.

Liga NBA, 17.11.
Indiana Pacers – Miami Heat 99:91 (18:27, 32:16, 22:24, 27:24)
(Evans 23 in 10 skokov, Bogdanović 16 in 6 skokov; Richardson 28, Whiteside 12 in 17 skokov)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – 33 minut, 8 točk (3/5 za dve, 0/3 za tri, 2/4 prosti meti), 5 skokov (1 v napadu), 1 pridobljena žoga, 3 izgubljene žoge, 1 osebna napaka; +/- = +1.

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – proti Golden State Warriors, nedelja, 18.11., 2.30

Preostale tekme
Boston Celtics – Toronto Raptors 123:116* (30:27, 24:25, 24:30, 29:25) (16:9)
(Irving 43 in 11 podaj, Tatum 21 in 7 skokov; Leonard 31 in 15 skokov, Ibaka 21)

Philadelphia 76ers – Utah Jazz 113:107 (38:24, 16:28, 32:32, 27:23)
(Butler 28 in 7 podaj, Embiid 23 in 7 skokov; Mitchell 31, Ingles 14)

Washington Wizards – Brooklyn Nets 104:115 (30:26, 24:30, 25:35, 25:24)
(Howard 25 in 17 skokov, Beal 20 in 6 skokov; Dinwiddie 25 in 8 skokov, Russell 23 in 6 podaj)

Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 112:104 (29:28, 33:23, 25:27, 25:26)
(Jackson 27 in 6 skokov, Gasol (15 skokov) in Conley 19; Fox 23 in 10 podaj, Hield 16)

Minnesota Timberwolves – Portland Trail Blazers 112:96 (29:21, 26:22, 28:24, 29:29)
(Wiggins 23 in 5 skokov, Rose 17, 7 skokov in 6 podaj; McCollum 18, Lillard 16, 6 skokov in 5 podaj)

New Orleans Pelicans – New York Knicks 129:124 (16:32, 38:32, 34:32, 41:28)
(Davis 43, 17 skokov in 5 podaj, Holiday 24 in 10 podaj; Hardaway Jr. 30 in 8 skokov, Burke 24)

Milwaukee Bucks – Chicago Bulls 123:104 (27:40, 18:23, 46:17, 32:24)
(Bledsoe 25 in 6 podaj, Antetokounmpo (13 skokov) in Middleton (10 skokov in 8 podaj) po 23)