Miami ob vrnitvi Dragića do četrte zaporedne zmage

Miami je proti Torontu ob vrnitvi v domačo dvorano po seriji gostovanj dosegel še četrto zaporedno zmago. Vrnil se je tudi Goran Dragić, zaigral je prvič po poškodbi gležnja, dosegel pa je 15 točk.

Osrednja figura na igrišču je bil Jimmy Butler – dosegel je 27 točk, 14 v zadnji četrtini, ko je v končnici zadel tudi 2 trojki, s tremi zadetimi na tekmi pa je tudi postavil svoj rekord sezone. Imel je še 10 asistenc in 8 skokov. Bam Adebyo je dodal 19 točk in 12 skokov.

Toronto se je zadnjič približal na 100:98, takoj zatem pa je Butler najprej zadel trojko, nato pa še ukradel žogo in dosegel koš in prednost se je povišala na 7 točk, česar Miami ni več spustil iz rok.

On je naš vodja, potrebujemo ga,‘ je po tekmi o Butlerju dejal Dragić.

Za Toronto sta Lowry in VanVleet dala vsak po 24 točk.

Naslednjo tekmo Miami igra v petek proti vodilni ekipi lige Utah, ki v Miami prihaja s popotnico prepričljive domače zmage proti branilcem naslova iz Los Angelesa.

Tekma je bila izenačena samo v prvi četrtini, nato pa so domači košarkarji povedli, do polčasa za 16 točk, v tretji četrtini je razlika znašala že 26 točk, v zadnji tudi 29.

6 domačih igralcev je preseglo mejo 10 točk, največ, 18, sta jih dala Gobert in Clarkson. LeBron James je na drugi strani dosegel 19 točk.

Najbolj napeto je bilo v Oklahomi, kjer je tekmo s torjko ob zvoku sirene odločil  Lu Dort, Shai Gilgeous-Alexander pa je dosegel rekord kariere – 42 točk. Za San Antonio je Dejounte Murray dosgel 27 točk. Luka Šamanić, ki je tekmo začel v prvi peterki, je dosegel 4 točke.