Miami na pol poti do konferenčnega polfinala, 18 točk Dragića

Košarkarji Miami Heat so na začetku končnice Lige NBA v odlični formi, kar so dokazali tudi na drugi tekmi serije 1. kroga proti Charlotte Hornetsom, in jih premagali s 115:103, s tem pa v seriji povedli z 2:0 v zmagah. Moštvi se zdaj selita v Charlotte, kjer bosta v soboto odigrali tretjo tekmo serije.

Naš Goran Dragić je bil na drugi tekmi veliko bolje strelsko razpoložen, kot na prvi. Po tem, ko je v nedeljo dosegel devet točk, jih je tokrat dal dvakrat toliko, 18, ob tem pa zadel vse tri mete za tri točke. Vknjižil je še štiri podaje, dva skoka in eno blokado. Najboljši strelec Miamija je bil Dwyane Wade z 28 točkami, postal pa je tudi 18. igralec v zgodovini Lige NBA s 3500 točkami v končnici. Hassan Whiteside je zadel vseh osem metov iz igre, s tem postavil nov klubski rekord, in tekmo zaključil s 17 točkami. Na drugi strani je Kemba Walker za Charlotte dosegel 29 točk, za ta dosežek pa je potreboval kar 29 metov, Al Jefferson pa je iz klopi dosegel 25 točk (12/17 met iz igre).

Ključno prednost si je Miami priigral ob koncu druge četrtine, ki je bila do tistega trenutka izenačena, ko so košarkarji Vročice zadeli kar 10 zaporednih metov iz igre, od tega štiri mete za tri točke, in v dobrih treh minutah dosegli neverjetnih 23 točk. Na glavni odmor so odšli s prednostjo 12 točk (72:60), v tretji in zadnji četrtini pa so tekmo le še mirno pripeljali do konca, saj vodstva niso več izpustili iz rok. Na dveh tekmah serije, Miami v povprečju dosega neverjetnih 119 točk na tekmo. Poleg tega so v sredo postavili rekord franšize v končnici, po številu doseženih točk v enem polčasu, z 72 točkami, 29 zadetimi meti iz igre, in 74,4-odstotnim metom iz igre.

Odličen strelski večer je tudi za prvimi nosilci vzhodne konference, Cleveland Cavaliersi, ki so na poti do druge zmage v seriji z Detroit Pistonsi (107:90), z 20 zadetimi meti za tri točke izenačili rekord končnice Lige NBA, ki ga zdaj držijo skupaj z Golden State Warriorsi (2015), Dallas Mavericksi (2011) in Seattle Supersonicsi (1996). LeBron James je dosegel 27 točk, JR Smith pa je zadel sedem trojk na poti do 21 točk.

Tudi tokrat pa zmaga Cavsov ni prišla tako zlahka. Še v tretji četrtini so zaostajali s petimi točkami razlike, nato pa so v tem delu igre zadeli kar šest trojk, zaostanek spremenili v vodstvo za 14 točk, nato pa do konca tekme svoj naskok pred Bati le še povišali. Andre Drummond je dosegel 20 točk za Detroit, ki je v končnici zdaj izgubil že 10 zaporednih tekem proti Clevelandu. Serija se seli v Detroit.

Liga NBA, končnica, 1. krog

VZHOD:

MIAMI – Charlotte 115:103 (29:29, 43:31, 19:18, 24:25) [2:0]
(Wade 28 (8 podaj), Dragić 18; Walker 29 (5 skokov), Jefferson 25 (7 skokov))

Goran Dragić (Miami Heat) – 28 minut, 18 točk (3/9 za dve, 3/3 za tri, 3/4 PM), 2 skoka, 4 podaje in 1 blokada.

CLEVELAND – Detroit 107:90 (23:28, 32:25, 27:15, 25:22) [2:0]
(James 27 (6 skokov), Irving 22; Drummond 20 (7 skokov), Jackson 14 (6 podaj))

ZAHOD:

LA CLIPPERS – Portland 102:81 (22:17, 25:26, 20:18, 35:20) [2:0]
(Paul 25 (6 skokov, 5 podaj), Redick 17; Plumlee (10 skokov, 7 podaj) in Lillard (6 skokov) po 17)

*V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.