Miami Heat za čisto desetko; Deset točk Dragića

Miami Heat so sinočnjo domačo tekmo proti Detroit Pistons odprli z nizom 8:0 in do konca obračuna nadaljevali v tempu. Mnogo bolj kot 108 doseženih točk, je impresivna obramba, ki je dovolila zgolj 74 pik. Tretjo četrtino so Heat dobili s kar 33:8, najbolj razpoložen igralec Pistonsov Blake Griffin se je ustavil pri 13-ih točkah. V tem času je iz igre poskusil 9-krat, njegov partner pod obroči Andre Drummond pa je imel še slabši večer – 5 točk v 24-ih minutah ob metu iz igre 1/3. Za Miami je do konca tekme 7 igralcev preseglo mejo desetih doseglo dvomestno število točk, med njimi tudi Goran Dragić.

Porazu navkljub, Pistonsi še vedno držijo sedmo mesto, Heat pa so se še dodatno utrdili na robu osmerice, ki klubu s Floride prinaša obračun s prvouvrščeno ekipo Vzhoda v prvem krogu končnice. Floridski dvoboj bo očitno pripadel Miamiju, saj je Orlando sinoči vpisal še en poraz in z razmerjem zmag in porazov 31-38 že krepko zaostaja za osmerico.

V obračunu večera so se aktualni prvaki Golden State Warriors pobrali po šokantnem porazu s Phoenix Suns in premagali izzivalce iz Houstona s končnim izidom 106:104. Bojevniki so igrali brez Kevina Duranta, je pa zato eno boljših tekem sezone odigral DeMarcus Cousins, medtem ko sta Stephen Curry in Klay Thompson odigrala standardno dobri šuterski tekmi. Tega ne moremo reči za prvega zvezdnikov domače ekipe Jamesa Hardna, ki je zadel zgolj dve trojki iz dvanajstih poskusov, Rakete v celoti pa so zgrešile kar 30 metov za tri (11/41).

Liga NBA sinoči

Miami Heat – Detroit Pistons 108:74
Winslow 16, Waiters 14; Griffin 13, Ellington 11.

Washington Wizards – Orlando Magic 100:90
Beal 23, 7 asistenc in 6 skokov, Bryant 21 in 10 skokov; Vučević 20 in 14 skokov, Augustin 16.

Oklahoma City Thunder – Brooklyn Nets 108:96
Westbrook 31, 12 skokov in 11 asistenc, George 25 in 9 skokov; Dinwiddie 25, Russell 14 in 7 asistenc.

Atlanta Hawks – Memphis Grizzlies 132:111
Collins 27 in 12 skokov, Young 22 in 8 asistenc; Miles 33, Conley 20 in 7 asistenc.

Houston Rockets – Golden State Warriors 104:106
Harden 29 in 10 asistenc, Paul 24; Thompson 30, Cousins 27, 8 skokov in 7 asistenc.

Phoenix Suns – Utah Jazz 97:114
Booker 27 in 6 asistenc, Oubre 18; Mitchell 26, Favors (7 asistenc in 7 skokov) in Gobert (20 skokov) po 18.

Slovenca v Ligi NBA

Goran Dragić (Miami Heat) – 10 točk (2/5 za dve, 2/4 za tri), 2 skoka, 4 asistence, 2 ukradeni žogi, 1 izgubljena žoga in 1 osebna napaka v 19 minutah. +/- = 11

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – Naslednja tekma 15. marca proti Denver Nuggets.