Miami Heat ostajajo vroči – osma zaporedna zmaga, Dragić 20 in osem podaj!

Košarkarji Miami Heat v drugi polovici sezone Lige NBA tudi po osmih odigranih tekmah še ne poznajo poraza. Vročica je v ponedeljek na domačem parketu ugnala Brooklyn Netse, s 104:96, nekateri pa po tihem upajo, da se bo Miamiju, kljub zelo slabemu uvodu v sezono, uspelo uvrstiti celo v končnico.

Zgodovina je vsekakor na strani mošta Miami Heat. Od zadnjih 80 ekip, ki so v eni sezoni uspele skupaj sestaviti niz osmih zaporednih zmag, se jih je kar 77 prebilo v izločilne boje Lige NBA. Zadnje moštvo, ki mu to ni uspelo, so bili New York Knicksi v sezoni 2013/14. Miami je trenutno na 12. mestu vzhodne konference, za osmim mestom, ki še vodi v končnico, pa zaostajajo štiri tekme in pol.

Veliko zaslug ob novi zmagi Miamija je imel tudi tokrat naš Goran Dragić, ki je tekmo z Brooklynom zaključil kot najboljši strelec svoje ekipe, z 20 točkami. Temu je dodal še osem podaj. Dion Waiters je vknjižil 19 točk in devet podaj, James Johnson pa je dodal 18 točk. Moštvo iz Floride si je zmago zagotovilo z nizom 17 zaporednih točk v drugi četrtini, s katerim je Vročica prešla v vodstvo, ki ga ni več izpustila iz rok. Pri Brooklynu, ki je doživel še šesti zaporedni poraz, kljub temu, da je v prvem polčasu vodil že z 11 točkami razlike, je Bojan Bogdanović dosegel 16 točk.

Miami, ki ima trenutno v lasti četrti najdaljši niz zmag v tej sezoni, bo v sredo gostil Atlanto Hawkse, proti katerim je Vročica v tej sezoni že doživela dva poraza, s skupno razliko 11 točk. Pred tekmo z Brooklyn Netsi je nagrado za igralca tedna v vzhodni konferenci, prej Dion Waiters, in postal 12. igralec Miamija, ki mu je to uspelo, hkrati pa prvi po Dwyaneu Wadeu.

Svojo priložnost je v dresu Detroit Pistonsov končno dobil tudi Beno Udrih, a je na tekmi proti Boston Celticsom na parketu preživel le nekaj sekund. Bati so tekmo proti Keltom izgubili s 109:113, in doživeli še 27. poraz v sezoni.

V dresu Bostona je blestel Isaiah Thomas, ki je dosegel 41 točk, od tega kar 24 v zadnji četrtini. Thomas je svoj niz tekem, na katerih doseže vsaj 20 točk, podaljšal na 32, Boston pa je zabeležil še četrto zaporedno zmago. Organizator igre, ki je bil na naboru Lige NBA izbran kot zadnji, februarja pa ga bomo videli na tekmi Vseh zvezd, je še četrtič v tej sezoni dosegel vsaj 20 točk v zadnji četrtini.

Liga NBA, redni del sezone, 30. 1.:

PHILADELPHIA – Sacramento 122:199
(Covington 23 (10 skokov), Šarić 17 (6 podaj, 5 skokov); Cousins 46 (15 skokov, 5 podaj), Cauley-Stein 17)

MIAMI – Brooklyn 104:96
(Dragić 20 (8 podaj), Waiters 19 (9 podaj, 6 skokov); Bogdanović 16 (6 skokov), Lopez 14)

MINNESOTA – Orlando 111:105*
(Wiggins 27 (5 podaj), Towns 23 (12 skokov, 7 podaj); Payton 21, Watson 18)
*Po podaljšku.

BOSTON – Detroit 113:109
(Thomas 41 (8 podaj), Crowder 21 (8 skokov); Drummond 28 (22 skokov), Caldwell-Pope 18)

DALLAS – Cleveland 104:97
(Barnes 24 (11 skokov), Matthews 21; James 23 (9 skokov, 9 podaj), Irving 18 (5 skokov, 5 podaj))

Phoenix – MEMPHIS 96:115
(Booker 22 (6 skokov), Chriss 20 (6 skokov); Conley 38 (9 podaj, 6 skokov), Gasol (6 skokov) in Randolph (6 skokov) po 18)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 33 minut, 20 točk (5/11 za dve, 1/2 za tri, 7/11 PM), 3 skoki, 8 podaj, 3 pridobljene in 1 izgubljena žoga.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – 1 minuta.