Miami do tretje zaporedne zmage, Utah z najboljšim začetkom po letu 1997

Prvič v sezoni so košarkarji Miamija zmagali trikrat zapored, še drugič v treh dneh proti New Yorku, tokrat doma na Floridi in tudi tokrat brez še vedno poškodovanega Gorana Dragića.

Jimmy Butler je dosegel 26 točk, Kelly Olynyk 20, Bam Adebayo pa 19. Butler in Adebayo sta bila v tretji in na začetku zadnje četrtine kar 18 minut edina strelca za Miami. V končnici je tekmo s trojko odločil Tyler Herro, RJ Barrett pa je zgrešil met za podaljšek.

Za New York, ki je v tretji četrtini vodil že za 10 točk, je Payton dosegel 18 točk, prvič pa je zaigral tudi Derrick Rose, ki je še tretjič v tej sezoni igral V Miamiju (dvakrat v majici Detroita), je s klopi dosegel 14 točk.

Miami začenja turnejo sednih tekem po zahodni konferenci, najprej v četrtek v Houstnu.

Utah je proti Bosotnu dosegel peto zaporedno in 16. zmago v zadnjih 17 tekem in ima z razmerjem 20:5 ne samo najboljše razmerje zmag in porazov v ligi, temveč je s tem tudi izenačil najboljši začetek v zgodovini franšize – enak začetek je imela ekipa, ki je leta 1997 igrala tudi v finalu lige NBA.

Donovan Mitchell je dosegel 36 točk in 9 asistenc, na drugi strani Jaylen Brown 33 točk in 8 skokov.