Miami do nove zmage pred očmi Modrića in Đokovića

Ekipa Miami Heat kot kaže počasi prihaja do želene forme pred končnico. Na domačem parketu so Goran Dragić in soigralci dosegli tretjo zaporedno zmago, proti New York Knicks pa so opravili nekoliko lažji trening. Slavili so 119:98, vodili pa tudi že za 28 točk.

Gogi je igral 24 minut in v tem času dosegel 14 točk, 2 skoka in 5 asistenc, tako da si je lahko privoščil tudi malo več počitka, podobno kot tudi ostali nosilci igre – nihče pri Vročici ni igral več kot 30 minut. Kelly Olynyk in Tyler Johnson sta dosegla 22 točk, na drugi strani je Enes Kanter dosegel 23 točk in 13 skokov.

Trenutno smo res dobro povezani tako v napadu kot v obrambi. Dobro igramo skupaj,’ je po tekmi dejal najboljši domači strelec Olynyk, ki je dosegel tudi rekord kariere po številu asistenc – 10.

Gogija so po tekmi obiskali tudi hrvaški nogometni reprezentanti, ki jih v Miamiju čaka tekma proti Peruju – izmenjali so si tudi drese. Tekmo pa si je ogledal tudi Novak Đoković, ki nastopa na turnirju v Miamiju.

Odlično igra po trenutku, ko so izpadli iz območja končnice, San Antonio – od takrat so Ostroge dosegle 5 zaporednih zmag, nocoj so doma premagale Washington, Aldridge je dosegel 27 točk.

V derbiju vzhodne konference je Cleveland doma premagal Toronto, LeBron James je dosegel 35 točk, 17 asistenc, pri tem pa ni imel niti ene izgubljene žoge.

Zanimiv dosežek je uspel tudi Dwight Howordu – kot prvemu po Moses Malonu mu je uspelo doseči več kot 30 točk in skokov.