Miami boljši od San Antonia, mejnik za Gorana Dragića

Miami je doma premagal San Antonio, trener Erik Spoelstra pa je prišel do 600. zmage v rednem delu lige NBA, kar je v enem klubu uspelo samo še petim trenerjem, simbolično je jubilejno zmago Spoelstra dosegel proti enemu izmed njih, Greggu Popovichu.

Mejnik je na tekmi dosegel tudi Goran Dragić – ob 18 točkah je imel tudi 7 asistenc, s čimer se je na večni klubski lestvici izenačil z Mariom Chalmersom na tretjem mestu, oba jih imata sedaj po 2004. Pred njim sta samo še Dwayne Wade in Tim Hardaway.

Miami je odlično začel tekmo in v prvi četrtini vodil že za 14 točk. Konec druge četrtine so gosti domače ujeli, sredi tretje četrtine pa vodili za 7 točk. Sledil je niz 17:0 za Miami, konec tekme je sicer San Antonio še enkrat zagrozil, saj je kar trikrat zmanjšal zaostanek na samo 3 točke, toda na koncu je zmaga vseeno ostala v Miamiju, s čimer je Vročica še vedno v igri za peto mesto v končnici, saj samo za zmago zaostaja za Atlanto.

Najboljši strelec pri domačih je bil Jimmy Butler, dosegel je 29 točk, Adebayo jih je dodal 21. Dejounte Murray je za goste dosegel 22 točk, 10 skokov in 11 asistenc.

V soboto Miami gostuje v Clevelandu.

Zmago je dosegel tudi Denver, v tesni končnici proti New Orleansu. Jokić je dosegel 32 točk, 8 asistenc in 7 skokov. Michael Porter Jr. je dodal 28 točk in 8 skokov. Odlično predstavo je prikazal tudi Campazzo, ki po poškodbi Murraya dobiva več priložnosti – na koncu je zbral 19 točk, 6 skokov in 10 asistenc. Vlatko Čančar ni igral.

Denver je 52 sekund do konca vodil za 9 točk, nato pa New Orleansu po seriji napak omogočil zadnji napad za zmago ali izenačenje. Williamson je imel 2 sekundi do konca priložnost za izenačenje – po podaji Ingrama je šel na zabijanje, toda od zadaj ga je blokiral Jokić in Denver je slavil novo zmago.

Za New Orleans je Ingram dosegel 27 točk, Williamson pa 21.

V derbiju večera je Phoenix premagal LA Clipperse in dosegel pomembno zmago v boju za boljši položaj pred končnico, hkrati pa si tudi teoretično že zagotovil igranje v končnici, prvič po letu 2010. Chris Paul je dosegel 28 točk in 10 asistenc.